Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Trzecia fala pandemii. "Musimy być wytrwali"

48
Podziel się

- Jesteśmy w trakcie trzeciej fali pandemii. W Polsce przebiega ona nieco łagodniej niż u naszych europejskich przyjaciół, ale nie można zasypiać gruszek w popiele. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, sfrustrowani, ale musimy jeszcze wytrzymać - mówił premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Trzecia fala pandemii. "Musimy być wytrwali"
(PAP, PAP, Andrzej Grygiel)
bDSHjEKt

- Dzienna liczba zakażeń w Polsce jest proporcjonalnie mniejsza niż w przypadku wielu krajów – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał tu przykład Portugalii. Minister zaznaczył jednak, że niepokojący w Polsce jest wysoki wskaźnik zgonów.

Resort poinformował w czwartek, że w ciągu ostatniej doby przybyło 6496 osób zakażonych koronawirusem. Zmarło kolejnych 444 chorych.

Premier został też zapytany o ewentualne zmiany w obostrzeniach. Zastrzegł, że zdaje sobie sprawę, jak trudna jest sytuacja w wielu branżach.

bDSHjEKv

- Jutro przekażemy perspektywę na kolejne dwa tygodnie, ale w dalszym ciągu w związku z liczbą zgonów musimy być wytrwali, musimy zaczekać, aż szczepionka przełoży się na odporność zbiorową - powiedział premier.

Zobacz także: Czy rząd otworzy hotele na Walentynki? "Nie słyszałam, by zapadła decyzja"

Podczas konferencji premier nie mówił, jakie scenariusze są rozważane, ale z informacji money.pl wynika, że analizowanych możliwości jest kilka - dotykają hoteli, części szkół, kin, teatrów, basenów i niektórych miejsc uprawiania sportu. Czekać na swoją kolej muszą jednak siłownie, kluby fitness i restauracje.

bDSHjEKB

W światowym Dniu Walki z Rakiem premier i minister zdrowia mówili też o leczeniu onkologicznym. - Do końca marca zobowiązujemy się przygotować projekt ustawy, który pilotaż sieci onkologicznej przekuje już na rozwiązanie systemowe - powiedział minister Adam Niedzielski.

Ustawa, zgodnie z założeniami, ma wejść w życie 1 stycznia 2022 r. tak. Ośrodki włączone do sieci miałyby więc czas na przygotowanie się do wymaganych standardów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSHjEKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
krys
2 miesiące temu
Śmiali się z Kaszpirowskiego a jak obecnie wygląda leczenie ?? Naturalnie , że teraz ludzie umierają częściej ponieważ lekarze nie leczą .Przychodnie zamknięte a leczenie opiera się na wywiadzie przez telefon. Lekarze teraz mają raj . Nie muszą badać , dotykać starszych ludzi których się brzydzą a wypłaty biorą a prywatnie to już wcale nie boją się Covida19.
Aneta
2 miesiące temu
Co za bzdury! Pandemią to jest wypłacanie sobie milionowych nagród przez rząd za niby walkę z Civic za 2020r, przy jednoczesnym zakazywaniu ludziom normalnego życia i pracy - to jest dopiero szczyt szczytów, a nie sztucznie kreowana i podkręcana w mediach pandemia.
Bandyci
2 miesiące temu
otwórzcie knajpy, siłownie i stadiony !
bDSHjEKX
Zulka
2 miesiące temu
Do kłamstw na skale państwową i swiatową zaczynamy przyzwyczajać sie , a zapewnienia prezydenta Dudy przed wyborami tez pamietamy - szczepionka będzie nieobowiazkowa ... To jest wojna , ale zupelnie inny ma wymiar niz tamte , ktore tworzą historię .
Jaruś
2 miesiące temu
Mati a prezes bez maseczki
...
Następna strona