Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Trzy osoby próbowały wyłudzić 100 mln złotych. Zatrzymało je CBA

9
Podziel się:

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT na wielką skalę. Planowali wyłudzić 100 milionów złotych nienależnego podatku.

Śledztwo ma swój początek w maju 2017 r.
Śledztwo ma swój początek w maju 2017 r. (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEKMaHPF

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Białegostoku zatrzymali w województwie łódzkim trzy osoby działające w ramach zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Zatrzymane osoby brały udział w transakcji związanej z przejęciem przez grupę przestępczą spółki z koncesją na obrót paliwami płynnymi tzw. koncesja OPC aby w toku dalszych przestępczych działań za jej pomocą dokonać wyłudzenia nienależnego zwrotu w podatku VAT w kwocie ponad 100 milionów złotych.

Wskazana kwota stanowiła wartość podatku VAT wynikającą z wystawionych uprzednio przez innych członków grupy fałszywych faktur na kwotę prawie pół miliarda złotych, a dokumentujących fikcyjny obrót setkami tysięcy telefonów komórkowych.

bEKMaHPH

W wyniku działań prokuratury oraz CBA nie doszło do uszczuplenia po stronie Skarbu Państwa, środki te pozostały w budżecie.

Zobacz także: Obejrzyj: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku gdzie usłyszały zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

bEKMaHPN

Śledztwo ma swój początek w maju 2017 r. Wówczas to w wyniku podjętych działań zatrzymano 3 osoby związane z wystawieniem fikcyjnych faktur na ponad 300 tysięcy telefonów komórkowych. Ostatnie zatrzymania miały zaś miejsce we wrześniu br., wówczas to zatrzymano szefa grupy przestępczej i jednocześnie głównego organizatora przestępczego procederu. W stosunku do tej osoby Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował tymczasowy areszt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKMaHQi
KOMENTARZE
(9)
Kim1
2 lata temu
Za PO mieli DOSKONAŁY KLIMAT !!! BRAWO PiS
BBalcerowicz
2 lata temu
A Schetyna chciał likwidacji CBA. Moze zabierają się za kolesi Schetino. Hm.
Jan
2 lata temu
I POmyslec ze 100 baniek juz by nie bylo gdyby nie PiS takie grupy działałyby dalej bezkarnie.
bEKMaHQj
Jan
2 lata temu
Apartament na stoku miał być ich.
fgbgnfg
2 lata temu
a CBA miało byc zlikwidowane jak KO dojdzie do władzy tak obiecywał schetyna