Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Trzynasta emerytura. Ruszają wypłaty

100
Podziel się:

W kwietniu emeryci dostaną trzynaste emerytury. Dodatkowe pieniądze trafią do prawie 10 mln osób. Sprawdź, komu przysługuje świadczenie.

Trzynasta emerytura. Ruszają wypłaty
Na konta emerytów wpłynie 1022,30 zł. (Adobe Stock)

Jak zapewniała w rozmowie z Wirtualną Polską prezes ZUS Gertruda Uścińska, pieniądze powinny trafić do emerytów jeszcze przed Wielkanocą.

"Trzynastki" będą wypłacane każdemu, kto na dzień 31 marca ma przyznane prawo do emerytury, ale również innych świadczeń, w tym renty rodzinnej.

Na konta emerytów wpłynie 1022,30 zł - to wysokość minimalnej emerytury po odliczeniu podatków. Dodatek jest przyznawany z urzędu, więc nie trzeba składać o niego żadnych wniosków.

Zobacz także: Emerytury wzrosną przez wzrost liczby zgonów? Prezes ZUS wyjaśnia

Ale nie każdy otrzyma pieniądze w pełnej wysokości. ZUS wyjaśnia, że wyjątek dotyczy osób pobierających rentę rodzinną.

Przykład: kobieta z synem pobierają rentę po zmarłym mężu (i ojcu). Obojgu przysługuje więc trzynastka, ale tylko jedna.

"Trzynasta emerytura podlega podziałowi stosownie do liczby osób uprawnionych do renty rodzinnej, ustalonej w wysokości na dzień 31 marca danego roku" - czytamy na stronie Zakładu

Gdyby rentę rodzinną pobierały trzy osoby, to kwota dla każdego z nich wyniosłaby około 340 złotych. ZUS zamierza o tym informować w specjalnej korespondencji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(100)
Emerytka
3 lata temu
Moja trzynasta emerytura to nie 1022.30 lecz 984.30 dlaczego skoro już podatek odliczyli
Janusz
3 lata temu
Nie chcę 13-tej emerytury, niech rząd podwyższy mi emeryturę co miesiąc o 200 zł
Brak słów
3 lata temu
W niektórych miastach od juz niedługo zmiana oplat za śmieci uzależniona od zużycia wody. Wiec ta 13 i 14 odda się na miękko. Juz płacimy dużo droze za jedzenie za życie za rozfawanie. tak drogo to ze 30 lat nie było
Ola
3 lata temu
To są wasze pieniądze które wam zabierali a teraz twierdzą że dadzą 13 - tke
Del
3 lata temu
Cudownie ze nie mieszkam w Pl, pracujący i prowadzący Business sa dymani na maxsa. Niestety Polacy dostali taki rząd na jaki zasługują czekam jak tylko ten 0,5-1% tych ktorzy ciągną kraj do przodu ucieknie wtedy takie dyzmy i obajtki beda rządzić.
...
Następna strona