Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Tunel przecinający Góry Wałbrzyskie. Rozpoczęło się drążenie

55
Podziel się

Prace przy drążeniu tunelu na S3 w Sudetach właśnie ruszyły - informuje GDDKiA. Zakończenie prac planowane jest w 2023 roku.

Tunel przecinający Góry Wałbrzyskie. Rozpoczęło się drążenie
GDDKiA informuje o rozpoczęciu prac w Górach Wałbrzystkich (GDDKiA, GDDKiA)
bDKgyOid

Dwunawowy tunel przecinający Góry Wałbrzyskie powstaje w ramach drogi ekspresowej S3.

Na początku października br. pojawiła się na placu budowy pierwsza wiertnica tunelowa, czyli Jumbo Drill. Docelowo na budowie będą cztery takie maszyny, po dwie na każdą nawę tunelu, w tym po jednej na każdy portal.

bDKgyOif

- Naszym zobowiązaniem była budowa drogi ekspresowej S3 w całym jej przebiegu - od Świnoujścia do granicy polsko-czeskiej. Jest to dzisiaj możliwe dzięki zwiększeniu w 2017 r. finansowania rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych ze 107 do 135 mld zł. Dziś, jak widać, jesteśmy coraz bliżej ukończenia tej trasy. - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Pierwszy tunel TS-26 pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice będzie miał długość ok. 2300 m. Drugi tunel TS-32 o długości ok. 320 m niedaleko miejscowości Gostków. 

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm PORR i PORR Bau. Wartość umowy: ponad 1,5 mld zł.

Zobacz także: Money to się liczy: dr. Łukasz Zaborowski o kondycji portów lotniczych w Polsce.
bDKgyOil

W ramach inwestycji na odcinku pomiędzy węzłami Bolków i Kamienna Góra Północ zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa S3 o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKgyOiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
xrispar
3 miesiące temu
porazajace ilu tu roznych frustratow ,i w zasadzie na kazdej otwieranej stronie pod kazdym artykulem informujacym ze realizowana jest jakas inwestycja jakies dzialanie odzywajacych sie zaraz ze wszystko nic nie warte nie potrzebne,niepraworzadne itd ip
wojtas
3 miesiące temu
Au nas nie idzie zbudować maszyny do drążenia tuneli
KAROL
3 miesiące temu
A obwodnic do Jeleniej Góry jak nie było , tak nie ma. Karpacz i Szklarska Poręba tak samo. Korki samochodowe są od piątku po południu aż do niedzieli wieczorem na długości około 20 km.Dobrej i nowej drogi przez Jakuszyce do Czech nie ma. Zimową porą ta trasa często jest nieprzejezdna ze względu na warunki atmosferyczne. Droga jest kręta i wąska. A to jest najbliższa trasa do Pragi (oraz na międzynarodowe duże lotnisko na cały świat). Jelenia Góra coraz bardziej jest marginalizowana i odcinana od świata. A młodzi ludzie z tych terenów wyjeżdżają do pracy w inne rejony oraz za granicę do innych krajów. Sama Jelenia Góra straciła już ponad 40 000 mieszkańców ( w latach 1980 -tych było ok. 100 000 mieszkańców , a obecnie jest ledwo ok. 60 000 mieszkańców).
bDKgyOiH
Kopacz
3 miesiące temu
ZŁOTEGO POCIĄGU SZUKAJĄ ! TAKA JEST PRAWDA !
zen
3 miesiące temu
Nie wiem jak Szwajcarzy już 100 lat temu drążyli kilometrowe drogowe i kolejowe tunele w Alpach bez chińskich maszyn.
...
Następna strona