Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chmura pyłu: Lotniska znów otwarte

0
Podziel się

Działają znów lotniska w Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Chmura pyłu: Lotniska znów otwarte
(brett_gullborg/CC/Flickr)
bEgKUNAl

*Perturbacje w ruchu lotniczym wywołane przez chmurę pyłu z islandzkiego wulkanu spowodowały odwołanie około 1000 lotów - ocenia agencja nadzorująca ruch lotniczy, Eurocontrol. *

O godz. 13 otwarte zostały ponownie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie, które pozostawały zamknięte w poniedziałek od godz. 6 rano czasu polskiego - podała holenderskie służby kontroli lotów.

bEgKUNAn

W poniedziałek o godz. 8 czasu polskiego otwarto największe brytyjskie lotnisko Heathrow, chociaż pasażerów ostrzeżono, że w ciągu dnia mogą się spodziewać opóźnionych i odwołanych lotów. Drugie lotnisko pod Londynem, Gatwick, miało pozostać zamknięte dla przylatujących samolotów do wczesnego popołudnia.

Około południa zostało otwarte międzynarodowe lotnisko w Dublinie. Wszystkie lotniska w Irlandii oprócz Donegal na północnym zachodzie kraju pozostają w poniedziałek otwarte.

Eurocontrol spodziewa się, że chmura, która utrudnia transport lotniczy, w poniedziałek w ciągu dnia częściowo zniknie. _ Może dojść do zakłóceń w szeroko rozumianym rejonie Londynu _ - poinformowała agencja dodając, że najprawdopodobniej 28 tys. lotów w Europie - o 1000 mniej niż zazwyczaj - odbędzie się normalnie.

bEgKUNAO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)