Trwa ładowanie...
bDHSmrQl

Notowania

Turystyka

62
25.02.2021 16:05

TURYSTYKA
 / 
Olsztyn strefą wyklętą? Prezydent miasta: chaos, tak nie powinno być

Przedsiębiorcy twierdzą, że Olsztyn jest strefą wyklętą. - Z wielką troską podchodzimy do sytuacji, w jakiej się znajdujemy, jak i obostrzeń, które ogłosił minister zdrowia. Niestety, nie ma ich jeszcze w rozporządzeniu. To na pewno dla naszych przedsiębiorców jest bardzo niekorzystne - powiedział w programie "Newsroom" Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Patrząc przez pryzmat szeroko rozumianej turystyki, hotelarstwa, pięknej pogody i możliwości wypoczynku podczas najbliższego weekendu, to mamy informacje od naszych hotelarzy, że poczynili daleko idące kroki, aby ze swoimi usługami wyjść nie tylko do mieszkańców regionu, ale i Polski. Również w ubiegłym tygodniu byli turyści zagraniczni, zostały poczynione zakupy, a nagle hotelarze dowiadują się, że zostaną wyłączeni z możliwości prowadzenia działalności. To kompletny chaos, czegoś takiego nie powinno być - dodał.

1.1K
20.02.2021 16:43

TURYSTYKA
 / 
Tłumy na Gubałówce. Maseczki należą do rzadkości

Zakopane przeżywa najazd turystów. Pogoda sprzyja, w sobotę w zimowej stolicy Polski od rana świeciło słońce. Na szczycie Gubałówki spacerowały nieprzebrane tłumy. Obostrzenia sanitarne nadal obowiązują, ale mało kto ich przestrzega. Niewielu turystów nosi maseczki, dystansu nie zachowuje prawie nikt. Spragnieni wyjazdów Polacy pełnymi garściami korzystają z uroków weekendu w Tatrach, zapominając, że w naszym kraju właśnie zaczęła się trzecia fala epidemii. Apele ministra zdrowia o zachowaniu rozsądku zdają się na nikim nie robić wrażenia. - Jesteśmy przerażeni, staramy się trzymać z boku – mówi reporterowi WP turystka, która jako jedna z niewielu zdecydowała się maseczkę założyć.

1
19.02.2021 20:41

TURYSTYKA
 / 
Tak oszukują turystów. Sprzedają nieistniejące miejsca noclegowe

Policja ostrzega przed oszustami sprzedającymi noclegi w miejscowościach turystycznych. Rezerwujesz, opłacasz, a na miejscy okazuje się, że wynajęte kwatery nie istnieją.

33
17.02.2021 15:48

NOCLEGI
 / 
Oszuści sprzedają noclegi. Policja radzi, jak nie dać się nabrać

Do oszustw doszło przy sprzedaży noclegów w dwóch górskich miejscowościach – w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Do tej pory zgłoszono kilka takich sytuacji, ale policja podejrzewa, że pokrzywdzonych może być więcej.

3
14.02.2021 12:06

TURYSTYKA
 / 
Loty do Chorwacji. Nowe połączenia z Wrocławia

Pandemia w dużej mierze wstrzymała branżę lotniczą, ale najwięksi przewoźnicy planują już wakacje. Wizz Air i Ryanair chcą uruchomić nowe połączenia z Wrocławia do największych chorwackich miast.

bDHSmrQn
20
14.02.2021 8:32

AGROTURYSTYKA
 / 
Pandemia szansą dla agroturystyki?

Pandemia w znacznym stopniu odwróciła trendy turystyczne. Turyści porzucili duże miasta, swoje zainteresowanie kierując ku bardziej ustronnym miejscom. Zamiast city breaku – mamy agro break, bo właśnie wieś zaczyna być w tym momencie na topie.

100
11.02.2021 11:45

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ
 / 
Walentynkowy najazd na Zakopane i okolice. A później? "Pusto"

Korki na zakopiance i tłumy na Krupówkach - tego należy się spodziewać, bo Polacy ruszają na weekend na Podhale. Otwarte baseny, stoki i hotele przekonały wiele osób do odwiedzenia południa kraju. Masy klientów spodziewają się też zbuntowane restauracje, które rezygnują z przyjmowania rezerwacji. - W porze obiadowej na pewno będzie kolejka - słyszymy.

3
06.02.2021 13:16

TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY
 / 
Turystyczny Fundusz Pomocowy. Ma pomóc klientom odzyskać pieniądze

Odzyskanie pieniędzy za wprowadzenie m.in. zakazu podróżowania ma być możliwe dzięki Turystycznemu Funduszowi Pomocowemu. Eksperci wskazują, że mechanizm jak najszybciej powinien wejść w życie.

15
06.02.2021 12:26

GOSPODARKA
 / 
Ryanair odwołał jej lot pół roku temu. Nadal nie doczekała się zwrotu pieniędzy

Już od lipca 2020 roku pani Karolina czeka na zwrot pieniędzy za odwołany przez Ryanaira lot do Malagi. Pośrednik, który sprzedał jej bilety, umywa ręce. - To miał być rodzinny wyjazd. Prezent dla córki za dobre wyniki w nauce - nie kryje żalu nasza czytelniczka.

bDHSmrQt
111
06.02.2021 9:55

MORZE BAŁTYCKIE
 / 
Międzyzdroje. Przy plaży powstaną 112-metrowe wieże. Mieszkańcy mówią: nie chcemy tu Dubaju

Tuż przy plaży i przy granicy parku narodowego ma powstać gigantyczny apartamentowiec. Inwestor uważa, że ma wszystkie zgody i może budować. Co na to mieszkańcy? - To lepsze niż "wieża Evy Minge". Ale i tak nam się nie podoba - mówią.

99
05.02.2021 16:03

WAKACJE
 / 
Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi

Piątkowa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i kilku ministrów sprawiła, że Polacy szturmem ruszyli po rezerwacje noclegów. - Widzimy spore zainteresowanie, po konferencji prasowej liczba zapytań wzrosła nawet o 70-80 proc. - mówi w programie "Newsroom" Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. Gdzie pojawia się najwięcej rezerwacji? Miciuła mówi, że sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kierunki górskie, a więc takie miejscowości jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Wisła czy Szczyrk. - Polacy chcą jechać nawet na taki jedno- lub dwudniowy wyjazd - mówi Miciuła. Optymizmem powiało również w kontekście letniego urlopu. - Po konferencji rezerwacje są domykane i coraz więcej turystów liczy, że wakacje spędzi nad polskim morzem - puentuje przedstawicielka serwisu Nocowanie.pl.

3
04.02.2021 13:27

HOTELE
 / 
Hotele na łopatkach. GUS podał dane o liczbie turystów w czasie lockdownu

Liczba turystów w Polsce spadła w grudniu o 80 proc. w porównaniu z grudniem 2019 roku - podał w czwartek GUS. Największy spadek dotyczył województwa małopolskiego. Kiedy rząd otworzy hotele?

2
04.02.2021 10:45

TURYSTYKA
 / 
Czy rząd otworzy hotele na Walentynki? "Nie słyszałam, by zapadła decyzja"

- Nie słyszałam, żeby zapadła decyzja o odmrożeniu hoteli. Jeśli chodzi o odmrożenie poszczególnych gałęzi, choćby tych związanych z turystyką, to my jako ministerstwo rozwoju, pracy i technologii rekomendujemy otwarcie - mówiła w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister z tego resortu. Podkreśliła, że po odmrożeniu handlu monitorowanie wpływu tej decyzji na liczbę zakażeń koronawirusem powinno trwać 10 - 14 dni. Dodała, że resort chciałby podejść do odmrażania kolejnych branż "w sposób regionalny", z uwzględnieniem prognoz Rady Medycznej.

bDHSmrQu
111
01.02.2021 14:12

TURYSTYKA
 / 
Polacy utknęli na Maderze. Zapowiadają pozwy przeciwko liniom lotniczym

Turyści, którzy wybrali się na własną rękę na portugalską Maderę i mieli zarezerwowany bilet powrotny przez Niemcy, nie zostali wpuszczeni na pokłady samolotów. Stało się to po tym, jak Niemcy 31 stycznia o północy, przestały przyjmować pasażerów z Portugalii. Niektórzy wciąż nie dotarli do swoich domów, przebijają się przez Europę różnymi sposobami.

24
27.01.2021 7:35

MORZE
 / 
Nad morzem też chcą pomocy. Rząd mówi "nie"

Nadmorskie gminy apelowały o objęcie ich taką samą pomocą jak górali. Rząd apelu wysłuchał, ale wsparcia nie da.

20
26.01.2021 6:57

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Kłopotliwa pomoc od rządu. Górskie gminy niezadowolone

Górskie gminy mają dostać miliard złotych rządowego wsparcia. Do przedsiębiorców trafi jednak niewiele, a samorządowcy stracą zamiast zyskać - pisze "Rzeczpospolita".

509
25.01.2021 17:47

KORONAWIRUS
 / 
Zmiany w bonie. 500 zł po nowemu. Jest podpis prezydenta

Już wkrótce bonem turystycznym będzie można opłacić więcej aktywności, na czym skorzystają rodzice – bo będą mieć większy wybór – i przedsiębiorcy, bo więcej włączy bon do swoich usług. Prezydent w poniedziałek podpisał nowelizację przepisów.

9
22.01.2021 15:29

TURYSTYKA
 / 
Na wakacje do Chorwacji. Europejska branża turystyczna poleca ten kraj

Chorwacja uzyskała status "preferowanego kierunku" od Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) na najbliższe 12 miesięcy. Poinformowała o tym Chorwacka Wspólnota Turystyczna.