Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deszcze uwięziły tysiące turystów

0
Podziel się

Lotnisko na wyspie Ko Samui w Tajlandii, 600 km na południe od Bangkoku, było zamknięte ponieważ ulewne deszcze podmyły pasy startowe.

Deszcze uwięziły tysiące turystów
(Money.pl/Tomasz Bonek)
bDBrtRmJ

Tysiące turystów utknęły na południu Tajlandii z powodu wyjątkowo złej pogody. Lotnisko na wyspie Ko Samui, 600 km na południe od Bangkoku, było we wtorek zamknięte, ponieważ ulewne deszcze podmyły pasy startowe.

Nie działała też komunikacja promowa, z powodu zbyt wysokich fal. Powodzie i podtopienia dotknęły na południu Tajlandii 265 tysięcy ludzi - poinformowały władze.

Zwraca się uwagę, że ulewy o tej porze roku są dla południa Tajlandii zupełnie nietypowe. Na Ko Samui w marcu nie odnotowuje się zwykle żadnych opadów. Takiej pogody, jak w tym roku, nie pamiętają najstarsi mieszkańcy wyspy.

bDBrtRmL

Meteorolodzy twierdzą, że za wszystkie te anomalie odpowiada zjawisko oceaniczno-atmosferyczne La Nina (dziewczynka). La Nina polega na przemieszczaniu się ciepłych wód Pacyfiku od obszarów Ameryki Południowej na zachód. Towarzyszą temu silniejsze niż zwykle pasaty. W rezultacie w wielu regionach obserwuje się intensywniejsze niż zazwyczaj opady.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t131337.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;pogodzi;tajlandie;z;kambodza,86,0,768342.html) ONZ pogodzi Tajlandię z Kambodżą? Konflikt wokół świątyni Preah Vihear wpływa negatywnie na wizerunek obu państw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t94288.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rewolucja;daja;prace;transseksualistom,99,0,761443.html) Rewolucja? Dają pracę transseksualistom Nowe tajskie linie lotnicze PC Air angażują ich jako personel pokładowy.
bDBrtRnm
turystyka
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)