Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filipiny: 4 turystów zginęło w wybuchu wulkanu

0
Podziel się:

W wybuchu wulkanu Mayon kilka osób zostało uwięzionych przy kraterze.

Filipiny: 4 turystów zginęło w wybuchu wulkanu
(PAP/EPA)

Cztery osoby, w tym turyści, zginęły we wtorek rano w wybuchu wulkanu Mayon na Filipinach - podały miejscowe władze. Kilka osób zostało uwięzionych przy kraterze. Na miejsce zmierza pomoc.

Położony w centrum kraju i mierzący 2421 metrów Mayon to jeden z najaktywniejszych filipińskich wulkanów. Przez ostatnie trzy lata pozostawał uśpiony. Nagła erupcja, choć niewielka, spowodowała natychmiastową śmierć czterech osób; stożek wyrzucił z siebie wielkie kamienie i chmurę popiołu.

Grupa, która przebywała w okolicach wulkanu, składała się z pięciu obcokrajowców i trzech filipińskich przewodników.

Szef Filipińskiego Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii Renato Solidum powiedział, że wybuch Mayon nie jest niczym nadzwyczajnym. Do erupcji jego zdaniem dochodzi średnio raz na 10 lat. Obecnie nie ogłoszono żadnego alarmu.

Zobacz także: ZOBACZ ERUPCJĘ NA MAYONO:

W 2010 roku tysiące mieszkańców regionu musiały przenieść się do schronisk, gdy wulkan wyrzucił popiół na obszar rozciągający się w promieniu 8 kilometrów od krateru.

Czytaj więcej w Money.pl
Filipiny chcą pomóc Stanom Zjednoczonym Filipiny są gotowe wesprzeć Stany Zjednoczone w ich przedsięwzięciach obronnych.
Krwawa jatka. Tak rozprawili się z bojownikami To najwyższa liczba zabitych w ciągu jednego dnia od przejęcia przez Filipińczyków kontroli nad częścią stanu położonego na północnym wschodzie wyspy Borneo.
turystyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)