Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gondolier żądał 400 euro za krótki rejs. Dostanie karę

0
Podziel się:

W Wenecji po skrupulatnym wewnętrznym postępowaniu udało się ustalić tożsamość gondoliera, który od turystów zażądał 400 euro za krótki rejs.

Gondolier żądał 400 euro za krótki rejs. Dostanie karę
(Chiara Marra/CC/Flickr)
bFgnJGyJ

W Wenecji po skrupulatnym wewnętrznym postępowaniu udało się ustalić tożsamość gondoliera, który od rosyjskich turystów zażądał 400 euro za krótki rejs gondolą. Cudzoziemcy zapłacili, a wracając do domu ogłosili, że więcej do Wenecji nie wrócą.

Włoskie media podały, że to sami gondolierzy zdołali odkryć, który z ich kolegów wywołał skandal, szeroko opisywany w prasie w wielu krajach, i rzucił cień na całą ich grupę zawodową.

To właśnie im najbardziej zależało na wyjaśnieniu incydentu z początku maja, także z obawy przed finansowymi skutkami złej opinii. Gdy wśród rosyjskich turystów, tłumnie odwiedzających Wenecję, rozeszła się wieść o nieuczciwym gondolierze, zainteresowanie rejsami po weneckich kanałach wyraźnie zmalało - tym bardziej, że całe to zdarzenie nagłośniła rosyjska przewodniczka w tym mieście.

bFgnJGyL

Wcześniej za zajście przeprosił szef związku gondolierów Aldo Reato._ - Coś takiego nie powinno było się zdarzyć _ - oświadczył i zapewnił, że jego stowarzyszenie jest gotowe wypłacić parze młodych turystów z Moskwy zadośćuczynienie za ten incydent i zafundować im bezpłatny rejs gondolą, gdyby powrócili do Wenecji.

_ - Chcemy uratować nasz wizerunek. Każdy, kto nosi nasz strój, ma precyzyjnie określone obowiązki, które wypełnia także w imieniu miasta _ - powiedział Reato.

Gondolier-oszust, który wyłudził od Rosjan pięciokrotność ustalonej stawki za rejs gondolą (80 euro), przyznał się do czynu i oddał całą sumę.

Miejscowa prasa poinformowała, że w wyniku toczącego się przeciw niemu postępowania dyscyplinarnego prawdopodobnie zostanie na tydzień zawieszony w obowiązkach.

bFgnJGyR
Czytaj więcej w Money.pl
Znalazł sposób na kryzys. Będą konsekwencje 400 euro za niespełna godzinną przejażdżkę gondolą zażądał od rosyjskich turystów gondolier z Wenecji.
Segregacja we włoskich tramwajach Eksperyment postanowiono wprowadzić w związku z rekordowym napływem gości z całego świata.
Po szczycie UE: Nie można zadręczać Grecji Premier Włoch chce pozostania Grecji w strefie euro.
bFgnJGzm
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)