Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpania z rekordową liczbą turystów

0
Podziel się:

Liczba zagranicznych turystów, którzy w lipcu odwiedzili Hiszpanię,
osiągnęła 7,7 mln, rekordową wielkość od 1995 roku.

Hiszpania z rekordową liczbą turystów
(lisafx/iStockphoto)
bESOjsHV

*Liczba zagranicznych turystów, którzy w lipcu odwiedzili Hiszpanię, osiągnęła 7,7 mln, rekordową wielkość od 1995 roku - wynika z danych opublikowanych w środę przez hiszpańskie ministerstwo przemysłu. Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki Hiszpanii. *

Liczba odwiedzin była w lipcu wyższa o 4,4 proc. niż w tym samym okresie ubiegłego roku; najwięcej przyjechało turystów amerykańskich - o 27 proc. więcej, niemieckich - o 9,7 proc. i francuskich - o 7,7 proc.

_ Wzrost ten konsoliduje pozytywną tendencję w ciągu całego roku z wyjątkiem kwietnia _ - podało ministerstwo w komunikacie.

bESOjsHX

Również Brytyjczycy licznie odwiedzali w lipcu Hiszpanię i stanowili 22,9 proc. obcych turystów, ale ich liczba wykazuje stagnację - przyjechało ich więcej zaledwie o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Liczba turystów zagranicznych między styczniem a lipcem wzrosła o 3,3 proc., do 33 mln.

Rejonem najczęściej odwiedzanym po Balearach, Andaluzji i Wyspach Kanaryjskich była słynąca z plaż Katalonia i jej stolica Barcelona.

Hiszpania, w której wzrost gospodarczy od dawna był związany z bańką w sektorze nieruchomości, po raz drugi w ciągu trzech lat pogrążyła się w recesji i ma najwyższą w świecie uprzemysłowionym stopę bezrobocia - 24,63 proc.

bESOjsId

Kraj ten, będący czwartym z najczęściej wybieranych na świecie celów turystycznych, ma nadzieję, że wzrost przyjazdów korzystnie wpłynie na gospodarkę.

Turyści zagraniczni są tym bardziej oczekiwani, gdyż - jak ostrzegała na początku lipca konfederacja branży turystycznej - liczba rezerwacji w kraju dokonanych przez Hiszpanów była w sezonie niższa o 30 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czytaj więcej w Money.pl

bESOjsIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)