Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka na świecie
22.08.2012 13:15

Hiszpania z rekordową liczbą turystów

Liczba zagranicznych turystów, którzy w lipcu odwiedzili Hiszpanię, osiągnęła 7,7 mln, rekordową wielkość od 1995 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisafx/iStockphoto)

*Liczba zagranicznych turystów, którzy w lipcu odwiedzili Hiszpanię, osiągnęła 7,7 mln, rekordową wielkość od 1995 roku - wynika z danych opublikowanych w środę przez hiszpańskie ministerstwo przemysłu. Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki Hiszpanii. *

Liczba odwiedzin była w lipcu wyższa o 4,4 proc. niż w tym samym okresie ubiegłego roku; najwięcej przyjechało turystów amerykańskich - o 27 proc. więcej, niemieckich - o 9,7 proc. i francuskich - o 7,7 proc.

_ Wzrost ten konsoliduje pozytywną tendencję w ciągu całego roku z wyjątkiem kwietnia _ - podało ministerstwo w komunikacie.

Również Brytyjczycy licznie odwiedzali w lipcu Hiszpanię i stanowili 22,9 proc. obcych turystów, ale ich liczba wykazuje stagnację - przyjechało ich więcej zaledwie o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Liczba turystów zagranicznych między styczniem a lipcem wzrosła o 3,3 proc., do 33 mln.

Rejonem najczęściej odwiedzanym po Balearach, Andaluzji i Wyspach Kanaryjskich była słynąca z plaż Katalonia i jej stolica Barcelona.

Hiszpania, w której wzrost gospodarczy od dawna był związany z bańką w sektorze nieruchomości, po raz drugi w ciągu trzech lat pogrążyła się w recesji i ma najwyższą w świecie uprzemysłowionym stopę bezrobocia - 24,63 proc.

Kraj ten, będący czwartym z najczęściej wybieranych na świecie celów turystycznych, ma nadzieję, że wzrost przyjazdów korzystnie wpłynie na gospodarkę.

Turyści zagraniczni są tym bardziej oczekiwani, gdyż - jak ostrzegała na początku lipca konfederacja branży turystycznej - liczba rezerwacji w kraju dokonanych przez Hiszpanów była w sezonie niższa o 30 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: turystyka na świecie, hiszpania, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz