Notowania

indie
22.04.2010 16:24

Indie: Ostrzeżenia przed atakami terrorystycznymi

Ambasady Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady oraz Hiszpanii w Indiach poinformowały o zagrożeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jynxzero/CC/Flickr)

Ambasady Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady oraz Hiszpanii w Indiach poinformowały w czwartek o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w niektórych dzielnicach handlowych oraz rozrywkowych Delhi.

W wydanym komunikacie ambasada amerykańska ostrzegła swoich obywateli, aby _ podjęli odpowiednie środki zwiększające bezpieczeństwo osobiste _.

Jako prawdopodobne miejsca ataków wymieniła z nazwy rejony cieszące się popularnością wśród zachodnich turystów - centra handlowe i bazary. Informacje na temat prawdopodobnych aktów terroryzmu pochodzą z podsłuchiwanych rozmów telefonicznych prowadzonych przez grupy operujące z Pakistanu.

Na swojej stronie internetowej ambasada Wielkiej Brytanii poinformowała o _ wysokim stopniu zagrożenia _ aktami terroryzmu w _ całych Indiach _, przypominając, że do wielu wcześniejszych ataków dochodziło w miejscach uczęszczanych przez zagranicznych turystów, takich jak lotniska, restauracje, hotele, stacje kolejowe, targi, miejsca modlitw czy komunikacja miejska.

Ostatni większy atak terrorystyczny, w którym zginęło 16 osób, miał miejsce 13 lutego w zachodnioindyjskim mieście Pune. Był to pierwszy zamach, niezwiązany z tendencjami separatystycznymi w Indiach, od listopada 2008 roku, kiedy w Bombaju śmierć poniosło 166 osób. Z kolei w Delhi do ostatniego ataku doszło we wrześniu 2008 roku, kiedy życie straciło 18 osób.

W październiku w Delhi odbędą się igrzyska Commonwealthu. W zeszłym tygodniu na południu Indii bomby wybuchły przed stadionem do krykieta. W rezultacie zaczęto zastanawiać się, czy Indie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo dziesiątkom tysięcy sportowców oraz kibiców, którzy będą uczestniczyć w planowanych igrzyskach. Policja indyjska podkreśliła, że w związku z zaostrzeniem kontroli w miejscach imprez sportowych terroryści mogą uderzyć w słabiej zabezpieczone tereny.

* [ **Indie: Ładunek wybuchowy na pokładzie samolotu** ]( http://news.money.pl/artykul/indie;ladunek;wybuchowy;na;pokladzie;samolotu,8,0,601352.html )
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/indie;ladunek;wybuchowy;na;pokladzie;samolotu,8,0,601352.html )[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: indie, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz