Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny samolot linii Qantas miał kłopoty z silnikiem

0
Podziel się:

Samolot australijskich linii, lecący do Sydney, musiał zawrócić wkrótce po starcie.

Kolejny samolot linii Qantas miał kłopoty z silnikiem
(Simon_sees/CC/Flickr)

Boeing 747 australijskich linii Qantas z 431 ludźmi na pokładzie zawrócił do Singapuru i lądował awaryjnie z powodu kłopotów z silnikiem - informuje singapurska telewizja Channel News Asia. Pasażerowie widzieli wydobywające się z silnika płomienie.

[na zdjęciu Airbus A380 linii Qantas, który wczoraj lądował awaryjnie z powodu awarii silnika]

Według przedstawicieli Qantas, samolot lecący do Sydney musiał zawrócić wkrótce po starcie. Lądowanie przebiegło bez żadnych problemów.

_ - Rozległ się głośny huk i z silnika wystrzelił płomień _ - powiedział agencji Associated Press jeden z pasażerów. Dodał, że nastąpiło to _ minutę - dwie minuty _ po starcie, gdy maszyna znajdowała się na wysokości ok. 600 metrów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t115400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/linie;qantas;zawieszaja;wszystkie;loty;airbusow;a380,235,0,704491.html) Linie Qantas zawieszają wszystkie loty Airbusów A380
Pasażer, który - jak powiedział - ma doświadczenie w pilotowaniu samolotów dwusilnikowych, dodał, że kapitan szybko uporał się z problemem, ustabilizował samolot i poinformował pasażerów, że zawraca do Singapuru. Samo lądowanie w Singapurze ocenił jako _ absolutnie perfekcyjne _.

Według portalu internetowego linii Qantas, maszyna, która miała kłopoty w Singapurze, była wyposażona w silniki RB211-524G-T firmy Rolls Royce.

Linie Qantas poinformowały, że problem z silnikiem _ nie był poważny _ i że maszyna wystartuje do Sydney z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Dzień wcześniej z powodu awarii silnika w Singapurze musiał lądować awaryjnie samolot Airbus A380 australijskich linii, również lecący do Sydney. Do czasu ustalenia przyczyny awarii Qantas uziemił swą flotę A380. Inne linie eksploatujące te maszyny szczegółowo sprawdzają silniki Rolls-Royce'a, takie same jak te, w które wyposażony był A380 linii Qantas.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)