Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lecisz do Rzymu? Uważaj na taksówkarzy

0
Podziel się:

Nawet 300 euro mogą zażądać nieuczciwi taksówkarze w Rzymie za kurs z lotniska Fiumicino do centrum.

Lecisz do Rzymu? Uważaj na taksówkarzy
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)
bEKKbDMB

Nawet 300 euro mogą zażądać nieuczciwi taksówkarze w Rzymie za kurs z lotniska Fiumicino do centrum. Po kolejnym takim incydencie, którego ofiarami padli Japończycy, prasa podkreśla, że to właśnie zagraniczni turyści są najbardziej narażeni na oszustwa.

Kwota 200 euro, jakiej zażądał każdy z dwóch kierowców za przewiezienie grupy japońskich turystów, była cztery razy wyższa od stałej kwoty uzgodnionej między władzami Wiecznego Miasta a korporacjami.

Przypomina się, że na drzwiach wielu taksówek we włoskiej stolicy widnieje informacja, że kurs między centrum a położonym ponad 20 kilometrów od miasta lotniskiem Fiumicino kosztuje 50 euro.

bEKKbDMD

Policja przyznaje jednak, że w okolicach terminali lotniskowych kręci się wielu taksówkarzy oszustów i kierowców, którzy nielegalnie świadczą takie usługi, żądających od zdezorientowanych obcokrajowców astronomicznych sum za kurs do rzymskiego centrum. Niektórzy chcą nawet 300 euro.

Japończycy złożyli doniesienie o tym, co ich spotkało. Dzięki temu udało się ustalić sprawców oszustwa i ich ukarać.

O skali tego zjawiska, z którym rzymska policja prowadzi cały czas walkę, świadczy to, że w tym roku ukarano już 500 taksówkarzy i kierowców oszustów.

Czytaj więcej w Money.pl
Szkodliwa sól w Rzymie. Są oskarżeni Śledztwo ma wykazać, czy doszło do narażenia zdrowia pracowników i naruszenia przepisów o bezpieczeństwie pracy.
Tragedia w Rzymie, pod oknami prezydenta Desperat to 55-letni imigrant z Rumunii, ojciec sześciorga dzieci, który stracił pracę w firmie transportowej.
Mozaika z czasów rzymskich odkryta w centrum Sofii Archeolodzy odsłonili barwną mozaikę z czasów rzymskich na stanowisku w centrum stolicy Bułgarii - informuje serwis internetowy Novinite.
bEKKbDNe
turystyka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)