Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maleje liczba turystyów w Indiach. Boją się gwałtów

0
Podziel się:

W ciągu trzech miesięcy w Indiach aż o 25 procent spadła liczba zagranicznych turystów. Wszystko przez serię gwałtów, napaści seksualnych i morderstw kobiet.

Maleje liczba turystyów w Indiach. Boją się gwałtów
(Tomasz Bonek)
bEJcQNed

W ciągu trzech miesięcy w Indiach aż o 25 procent spadła liczba zagranicznych turystów. Wszystko przez serię gwałtów, napaści seksualnych i morderstw kobiet.

Liczba zagranicznych turystek spadła w tym czasie o 35 procent - wynika z badań przeprowadzonych przez Indyjskie Stowarzyszenie Izb Handlowych i Przemysłowych. Według Stowarzyszenia zamiast Indii cudzoziemcy chętniej odwiedzają teraz Tajlandię czy Malezję.

W połowie grudnia Indiami wstrząsnęły doniesienia o zbiorowym zgwałceniu 23-letniej studentki w autobusie w Delhi. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. O gwałt oskarżono sześciu mężczyzn, w tym jednego nieletniego.

bEJcQNef

Ten brutalny atak sprawił, że w Indiach, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa przeciw kobietom, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

W połowie marca szwajcarska turystka padła ofiarą zbiorowego gwałtu w stanie Madhja Pradeś w środkowych Indiach. O zgwałcenie 39-latki oraz obrabowanie jej i jej męża oskarżono sześciu mężczyzn. Kilka dni później Brytyjka wyskoczyła z balkonu hotelu w Agrze na północy Indii, uciekając przed mężczyzną, który wdarł się do jej pokoju i prawdopodobnie chciał ją zgwałcić.

Incydenty te _ wzbudziły zaniepokojenie o bezpieczeństwo podróżniczek w Indiach _ - tłumaczy sekretarz generalny ASSOCHAM D.S. Rawat.

Blisko 72 proc. pytanych turystek odwołało w ciągu ostatnich trzech miesięcy swoje podróże do Indii. Były to głównie kobiety z Kanady, USA i Australii.

bEJcQNel
Czytaj więcej w Money.pl
Szokująca sytuacja w Indiach. Policja... Indyjska policja poinformowała dziś o zatrzymaniu pięciu mężczyzn w związku ze zbiorowym gwałtem, którego ofiarą padła szwajcarska turystka. Zatrzymani przyznali się już do napaści na turystkę i jej męża oraz do gwałtu.
Podejrzany o gwałt na studentce nie żyje Ram Singh był kierowcą autobusu w Delhi, w którym młoda kobieta została 16 grudnia 2012 roku zgwałcona i pobita.
Gwałciciele z Indii chcą uniewinnienia Zbiorowy gwałt na 23-letniej dziewczynie spowodował falę masowych protestów w Indiach przeciwko przemocy wobec kobiet.
bEJcQNeG
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)