Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
04.02.2011 17:25

Polacy nie chcą wracać z wakacji w Egipcie

W Egipcie sytuacja jest napięta. Ale w ośrodkach turystycznych panuje względny spokój.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*_ - Polscy turyści nie chcą skracać urlopów i wracać do kraju _ - poinformował wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Stanisław Ratajski. *

W Egipcie nadal sytuacja jest napięta, jednak w ośrodkach turystycznych panuje spokój. Ratajski podkreśla, że mimo że touroperatorzy proponują wcześniejszy powrót nie wszyscy decydują się skrócić wakacje.

Jest grupa osób, która ma wykupione dwutygodniowe wczasy i nie chce teraz wracać. Biura podróży będą w ciągu najbliższych dni prosić takich turystów o podpisanie dokumentów, w których turoperator zastrzega, że może zaistnieć sytuacja, w której powrót do kraju może okazać się niemożliwy.

Stanisław Ratajski dodaje, że w Egipcie są też turyści, którzy domagają się od biur podróży realizacji całego programu wycieczki. Jest grupa, która stanowczo domaga się zrealizowania pełnego pobytu. Jak mówi Ratajski, te osoby czują się bezpiecznie, a o niebezpiecznych wydarzeniach słyszą tylko w telewizji lub od rodziny.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t130016.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/biura;podrozy;odwoluja;wyjazdy;do;egiptu,248,0,762872.html) Biura podróży odwołują wyjazdy do Egiptu

Nadal do Egiptu wyjeżdżają turyści, nie jest ich wielu, ale są chętni. Natomiast biura podróży nie mogą zabronić podróży do Egiptu, mogą jedynie odradzać - przyznaje wiceprezes Stanisław Ratajski.

Większość biur podróży nie zabiera turystów do Egiptu jednak są i takie, które po podpisaniu oświadczenia decydują się na transport turystów do Egiptu.

Ratajski przypomina, że jeżeli ktoś chce lecieć do Egiptu, a nie zostanie taka usługa zrealizowana, ma prawo do zwrotu kosztów w 100%. Wczoraj i dziś do kraju ma wrócić około 2 tys. turystów. Polska Izba Turystyki ocenia, że w tej chwili w Egipcie przebywa około półtora tysiąca naszych rodaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t130723.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/msz;dziekuje;i;laja;biura;podrozy,139,0,766091.html) MSZ dziękuje i łaja biura podróży Rząd ma plan ewakuacji Polaków przebywających w Egipcie. Do niedzieli ma ich zostać 1000.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/sikorski;ostrzega;w;egipcie;coraz;gorzej,157,0,765085.html) Sikorski ostrzega: W Egipcie coraz gorzej MSZ ogłosił alert w placówce w Kairze, a do kurortów wyjechali konsulowie.
Tagi: zamieszki w egipcie, msz, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz