Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska turystyka
27.05.2012 12:26

Polska turystyka atrakcyjna dla Szwedów. Pierwszy raz w rankingu

Polska znalazła sie po raz pierwszy w pierwszej piętnastce krajów, do których chcą jeździć Szwedzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr)

*Polska znalazła się po raz pierwszy w pierwszej piętnastce krajów, do których chcą jeździć Szwedzi. *

Co roku ponad 10 milionów 100 tysięcy mieszkańców Szwecji spędza urlopy za granicą. Ponieważ kraj liczy 9,5 miliona mieszkańców oznacza to, że spora ich część czyni to co najmniej dwa razy w roku.

Polska znalazła się na czternastym miejscu rankingu. Co roku odwiedza ją 195 tysięcy Szwedów. Nasz kraj wyprzedza Austria, goszcząca corocznie 198 tysięcy przybyszów ze Szwecji, a za nami jest Chorwacja - 156 tysięcy Szwedów.

Udostępnione właśnie dane plasują Polskę poza dziesiątką najtańszych dla Szwedów krajów urlopowych. Polska zajmuje za to trzecie miejsce pod względem cen średniej klasy hoteli. Wśród piętnastu państw rankingu tańsze noclegi w takich hotelach oferują dla dwóch osób Grecja i Tajlandia, odpowiednio w przeliczeniu za dobę 260 i 309 złotych, a najdroższe Dania i Norwegia - 600 i 615 złotych.

Polska jest też na trzecim miejscu, jeśli chodzi o koszt posiłku w średniej klasy restauracji. Tu najtańsza jest także Tajlandia, a najdroższe Norwegia i Dania. Podobnie jest z kosztem szklanki piwa. W Polsce, jak i w Tajlandii, kosztuje ono, zdaniem szwedzkich doradców urlopowych, około 6 złotych, w Norwegii natomiast 38 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz najatrakcyjniejsze miejsce na wakacje Warszawie, nominowanej do tego tytułu, nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki.
Zgłosiły się setki Polaków. Rozdają za darmo Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.
To jedyna rzecz, w której Grecy są dobrzy? Grecka branża turystyczna ma się coraz lepiej. Padł kolejny rekord.
Tagi: polska turystyka, polska, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz