Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalia zyskuje na greckim kryzysie

0
Podziel się:

Portugalskie kurorty są oblegane przez turystów miejscowych i zagranicznych.

Portugalia zyskuje na greckim kryzysie
(luisvilla/CC/Flickr)

Portugalskie kurorty są oblegane przez turystów miejscowych i zagranicznych. Pierwszych do pozostania w kraju zmusiły oszczędności, drugich na portugalskie wybrzeże przyciągnęły zamieszki w Grecji i rewolty w państwach Afryki Północnej.

Szczególnie istotny dla wzrostu rezerwacji w portugalskich kurortach okazał się ostatni tydzień czerwca.

_ Zamieszki w Atenach wpłynęły na drastyczne zwiększenie zainteresowania portugalską ofertą turystyczną. Operatorzy turystyczni i właściciele hotelów na południowo-zachodnim i południowym wybrzeżu Portugalii przeżywają prawdziwe oblężenie _ - poinformował lizboński magazyn _ Dinheiro Vivo _.

Największym zainteresowaniem cieszy się region Algarve, na południu Portugalii, który dysponuje 60 proc. oferty turystycznej całego kraju, wyprzedzając pod tym względem Maderę i Lizbonę.

_ - Hotele w naszym regionie mają już prawie 100 proc. zarezerwowanych pokoi na lipiec i sierpień. Ci, którzy będą zwlekać z rezerwacją, mają niewielkie szanse na hotelowe łóżka w kurortach nadmorskich _ - powiedział Eliderico Viegas, prezes Zrzeszenia Przedsiębiorców Branży Hotelowej i Turystycznej Algarve.

Zdaniem ekspertów, głównym powodem zainteresowania spędzeniem urlopu w Portugalii, do której przybywa rocznie ponad 12 mln urlopowiczów, jest niestabilna sytuacja w kilku krajach basenu Morza Śródziemnego.

_ - Znaczna część turystów, która dotychczas spędzała wakacje w Tunezji, Egipcie czy Grecji, postanowiła tym razem udać się do Portugalii. W grupie tej dominują Brytyjczycy _ - oświadczył Viegas.

Jego opinię potwierdził Pedro Lopes, dyrektor administracyjny hotelowej Grupy Pestana, który wskazał na większe zainteresowanie Portugalią w 2011 roku ze strony turystów szczególnie z Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Niemiec. - _ Najlepszymi miesiącami dla portugalskiej turystyki będą nie tylko lipiec i sierpień, ale także wrzesień. W naszych hotelach zarezerwowanych jest już 90 procent miejsc _ - powiedział Lopes.

Portugalskiej turystyce kryzys nie zaszkodził. Ze statystyk Krajowego Instytutu Turystyki wynika, że od stycznia do kwietnia 2011 roku sektor ten zanotował wzrost obrotów o 8,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W pierwszych czterech miesiącach 2011 roku zagraniczni turyści wydali w Portugalii prawie 2 mld euro. W okresie tym zwiększyła się także liczba hotelowych gości - o 5 proc. - _ Podobna dynamika powinna się utrzymać w portugalskiej turystyce do końca tego roku _ - uważa Eliderico Viegas.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/132/128644_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/domki-letniskowe-w-hiszpanii-tansze-o-polowe-0-750982.html) Domki letniskowe w Hiszpanii tańsze o połowę Hiszpanie, Portugalczycy, Włosi i Grecy wyprzedają swoje letnie nieruchomości. Ceny spadły nawet o połowę. To świetny moment na zakupy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t85982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalscy;dziennikarze;wierza;w;polske,204,0,864460.html) Portugalscy dziennikarze wierzą w Polskę Polska prezydencja może zdynamizować Unię Europejską i pomóc jej w wyjściu z kryzysu - piszą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)