Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań liczy na turystów z Berlina

0
Podziel się

Dzięki czynnemu od 1 grudnia odcinkowi autostrady A2 Nowy Tomyśl - Świecko
Poznań zyskał bezpośrednie połączenie autostradowe z Niemcami.

Poznań liczy na turystów z Berlina
(PAP/Lech Muszyński)
bDBbYCYB

Dzięki czynnemu od 1 grudnia odcinkowi autostrady A2 Nowy Tomyśl - Świecko Poznań zyskał bezpośrednie połączenie autostradowe z Niemcami.

_ - Musimy Niemcom uświadomić, że Poznań jest oddalony zaledwie o 250 km, które można szybko pokonać autostradą. To, co możemy im zaoferować, to odkrywanie polskiego miasta, które jest bardzo spokojne, tanie jeżeli chodzi o hotele i restauracje, oraz kompaktowe w zwiedzaniu. Do wszystkich zabytków można tu dojść na piechotę _ - powiedział dyrektor biura Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) Jan Mazurczak.

Jak przyznał, liczy na to, że dzięki współpracy z berlińskim partnerem - organizacją Visit Berlin, uda się zachęcić mieszkańców obu miast do wzajemnych odwiedzin.

bDBbYCYD

_ - Zaplanowaliśmy działania na następne lata. To m.in. wspólne wysyłanie informacji prasowych, tworzenie w punktach informacji turystycznej półek z folderami o Poznaniu i o Berlinie. Taki punkt z informacjami o Poznaniu i Wielkopolsce powstanie również na nowobudowanym berlińskim lotnisku, którego otwarcie planowane jest na czerwiec 2012 _ - powiedział dyrektor PLOT.

Dodał, że Poznań nie planuje prowadzenia w Berlinie specjalnej akcji promocyjnej związanej z otwarciem autostrady.

_ - Akcje promocyjne w Berlinie są bardzo trudne. To miasto, w którym wszyscy chcą się promować. Kiedy próbowaliśmy zorganizować tu jakąś imprezę tego typu, dowiedzieliśmy się, że w przeciętny weekend zgłoszonych jest w Berlinie około 3 tys. imprez promujących regiony i produkty. Wyróżnić się na tym tle jest bardzo trudno, a kampanie billboardowe, by były efektywne, muszą być bardzo kosztowne _ - podkreślił Mazurczak.

_ - Nastawiliśmy się na współpracę z niemieckimi dziennikarzami, organizowanie konkursów, w których można wygrać weekendy w Poznaniu, podjęliśmy też współpracę z niemieckimi kolejami DB. Chcemy bardzo dużo mówić o tym, co się u nas dzieje. Promujemy najważniejsze wydarzenia w Poznaniu, tj. maraton, festiwal Malta, festiwal rzeźby lodowej, akcję Poznań za pół ceny _ - dodał.

bDBbYCYJ

Mazurczak powiedział, że choć trudno oceniać dokładnie, jaka część turystów w Poznaniu to Niemcy, jest to jednak największa grupa osób przyjeżdżających do miasta zza granicy.

_ - Dzięki autostradzie ta liczba będzie się jeszcze zwiększać. Kilkakrotnie w ciągu dnia na trasie Poznań - Berlin kursują też pociągi. Liczymy, że również zbliżające się Euro 2012 uświadomi wielu Niemcom, że Polska jest europejskim krajem, do którego warto przyjechać. Poznań zawsze będzie tym pierwszym przystankiem na trasie _ - stwierdził.

Czytaj więcej o turystyce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t42000.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosna;wydatki;turystow;w;polsce,74,0,967754.html) Oni wydają w Polsce coraz więcej pieniędzy W trzech kwartałach tego roku przeciętne wydatki turystów w Polsce wyniosły 405 dolarów na osobę i 80 dolarów na dzień pobytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t98013.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;deszczowe;lato;mniejszy;ruch;turystow;nad;morzem,69,0,884549.html) Kurorty liczą straty. Wszystko przez pogodę Branża turystyczna w Polsce odczuwa negatywne skutki deszczowego lata.
bDBbYCZe
turystyka
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)