Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło wyspę Bali

0
Podziel się:

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło w wybrzeża indonezyjskiej wyspy.

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło wyspę Bali
(PAP/EPA)

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło wybrzeża indonezyjskiej wyspy Bali - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Według indonezyjskiej agencji geologicznej, siła wstrząsów była większa i wynosiła 6,8 w skali Richtera.

Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 60 km pod dnem oceanu, około 100 km na południowy zachód od głównego miasta wyspy, Denpasar.

Na razie nie ma doniesień ani o ofiarach w ludziach, ani o większych zniszczeniach materialnych. Nie wydano również ostrzeżenia przed falą tsunami.

Jednak, jak pisze agencja Associated Press, ludzie w panice uciekali z domów i hoteli. Według świadków, zawaliło się kilka dachów, a na ścianach budynków pojawiły się pęknięcia.

Zobacz także: ZOBACZ AMATORSKI FILM:

Indonezja leży na obszarze aktywnym sejsmicznie. Potężne trzęsienie ziemi z 24 grudnia 2004 roku spowodowało falę tsunami na Oceanie Indyjskim, która zabiła 230 tys. ludzi, z czego połowę w wysuniętej najbardziej na zachód indonezyjskiej prowincji Aceh.

O ostatnich kataklizmach na świecie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t86510.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zatrzesla;sie;hiszpanska;wyspa;moze;dojsc;do;wybuchu;wulkanu,110,0,932462.html) Na europejskiej wyspie też zatrzęsła się ziemia Trzęsienie ziemi o sile 4,3 st. w skali Richtera odnotowano w nocy na wyspie Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t141238.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;nowej;zelandii;4;7;stopnia;w;skali;richtera,52,0,932404.html) Kolejne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii Kolejne trzęsienie nawiedziło drugie pod względem wielkości miasto Christchurch. Na razie nie ma doniesień o ofiarach w ludziach, bądź znaczących stratach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t103684.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/licza;ofiary;trzesienia;ziemi;ewakuacja;turystow,198,0,917702.html) Od 3 dni liczą ofiary. Ewakuacja turystów Do wstrząsów o sile 6,9 w skali Richtera doszło w niedzielę o godzinie 18.10 czasu miejscowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)