Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Nowym Jorku już nie zapalisz

0
Podziel się:

Po barach i restauracjach zakaz został rozszerzony na plaże i parki. Wejdzie w życie za trzy miesiące.

W Nowym Jorku już nie zapalisz
(webphotographeer/iStockphoto)
bFeEMWMl

Radni Nowego Jorku uchwalili wprowadzenie zakazu palenia w miejskich parkach i na plażach. To najważniejsze rozszerzenie prawa antynikotynowego, od kiedy w 2003 roku wszedł w życie zakaz palenia w barach i restauracjach - pisze _ New York Times _.

Za przyjęciem zakazu, który obejmuje m.in. 1700 parków, 22 km plaż publicznych, place, w tym Times Square, i deptaki opowiedziało się 36 członków rady miejskiej, a przeciw było 12.

Burmistrz Michael Bloomberg ogłosił, że podpisze uchwałę, który wejdzie w życie trzy miesiące później. - _ Tego lata nowojorczycy, odwiedzający parki i plaże, będą mogli oddychać jeszcze czystszym powietrzem i przebywać na plażach, które nie będą pełne niedopałków _ - powiedział Bloomberg po głosowaniu.

bFeEMWMn

Przeciwnicy wprowadzenia zakazu utrzymują, że narusza on wolność jednostki. _ Wprowadzając ograniczenia tego typu, idziemy w kierunku społeczeństwa totalitarnego _ - powiedział radny Robert Jackson, który opisał siebie jako maratończyka i osobę niepalącą.

Radna Gale Brewer, jedna ze zwolenniczek zakazu, ma nadzieję, że będzie on egzekwowany przez samych mieszkańców, którzy będą przypominać osobom palącym na plażach i w parkach, że jest to niezgodne z prawem.

Karę w wysokości 50 dolarów będą mogli nakładać pracownicy miejskiego departamentu parków (City Parks Department). Podobne zakazy obowiązują także m.in. w parkach w Los Angeles i parkach z placami zabaw w Chicago.

Władze Nowego Jorku popierają działania na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców miasta, wprowadzając m.in. wymóg umieszczania w menu restauracji sieciowych informacji na temat ilości kalorii zawartych w jedzeniu. Burmistrz Bloomberg prowadził także kampanię w sprawie zmniejszenia zawartości soli w żywności.

bFeEMWMt
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t94353.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kanada;wladze;pomoga;w;rzuceniu;palenia,249,0,758265.html) Kanada: Władze pomogą w rzuceniu palenia Rząd prowincji Ontario chce rozdawać bezpłatnie nikotynowe plastry i gumy do żucia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t124876.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/reklamy;antynikotynowe;naruszaja;prawo,219,0,745179.html) Reklamy antynikotynowe naruszają prawo Sąd w Nowym Jorku zakazał pokazywania chorych płuc, czy psujących się zębów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mlodzi;amerykanie;wybieraja;marihuane,235,0,739819.html) Młodzi Amerykanie wybierają marihuanę Według naukowców więcej nastolatków przyznaje się do palenia gandzi niż papierosów.
bFeEMWMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)