Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zdrożeją bilety Przewozów Regionalnych

0
Podziel się:

Od 1 października średnio o 2,50 zł podrożeją przejazdy pociągami InterRegio.

Zdrożeją bilety Przewozów Regionalnych
(eisenbahner/CC/Flickr)

Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Przybędzie za to tańszych połączeń na trasach regionalnych.

Jak powiedział rzecznik Przewoźnika Piotr Olszewski, podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów usług związanych z utrzymaniem taboru, który obsługuje połączenia InterRegio.

Zmienią się jednak tylko ceny biletów jednorazowych na takie połączenia. _ - Ceny biletów okresowych i ofert promocyjnych pozostaną bez zmian, więc jeśli ktoś często podróżuje, to nie odczuje różnicy _ - zapewnił rzecznik.

Jak zapowiada przewoźnik, zmianie taryfy ma towarzyszyć poprawa oferty. W coraz większej liczbie pociągów mają się pojawiać minibary z gorącymi i chłodnymi napojami oraz przekąskami. Do pociągu InterRegio _ Mazowsze _, kursującego między Poznaniem a Warszawą, dołączono wagon barowy oferujący zestawy śniadaniowe i obiadowe. Wprowadzenie tego typu usług planowane jest także na innych trasach dalekobieżnych.

Od początku października zwiększy się liczba tzw. połączeń w dobrej cenie. Jak wyjaśnił rzecznik, oferta ta dotyczy pociągów na trasach regionalnych, a szczególnie na odcinkach, gdzie pociągi mają konkurencję ze strony busów. _ Chcemy w ten sposób zachęcić pasażerów do podróży pociągiem _ - powiedział Olszewski.

Obecnie przewoźnik uruchamia dziennie ponad 3 tys. pociągów, z czego około 70 to połączenia InterRegio.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;coraz;rzadziej;podrozuja;koleja,107,0,666475.html) Polacy coraz rzadziej podróżują koleją Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku z usług polskiej kolei skorzystało 133,5 mln osób. To o 6,1 proc. mniej niż w pierwszym półroczu 2009 r. i o 8,4 proc. mniej niż dwa lata temu.
Tusk: Od nowego roku studenci będą jeździć taniej Według TOR-u, nie wpłynie to na liczbę pasażerów.
turystyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)