Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Inflacja. Tusk punktuje PiS i mówi o drożyźnie

163
Podziel się:

- Inflacja jest najbardziej dotkliwym podatkiem i najbardziej dotyka biednych - powiedział Donald Tusk, który spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Gołdapi. Lider PO poruszył tez kwestię 500+.

Inflacja. Tusk punktuje PiS i mówi o drożyźnie
Inflacja w Polsce. Donald Tusk punktuje PiS i mówi o drożyźnie (AKPA)
bEKQpmHV

- Inflacja jest najbardziej dotkliwym podatkiem i najbardziej dotyka biednych. Tych, którzy mają jakieś niewielkie oszczędności, które dziś już w ogóle nie są oprocentowane. Inflacja je zżera - powiedział Donald Tusk.

- Każda podwyżka cen, czy to energii czy żywności, jest najbardziej dotkliwa dla ludzi niezamożnych - dodał.

Inflacja w Polsce wyniosła 5 proc. w skali roku, wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego za lipiec. Oznacza to, że wzrost średniego poziomu cen w Polsce jest najwyższy od dekady.

bEKQpmHX
Zobacz także: Zwyzywał ministra, zdania nie zmienia. "Wyciera sobie twarz 200 mln zł"

- Jeśli PiS mówi, że rozdaje pieniądze tym, którzy są w gorszej sytuacji, to trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć: jednocześnie PiS zabiera pieniądze tym, którzy są w najcięższej sytuacji. Drożyzna tych najbogatszych w ogóle nie interesuje - powiedział Donald Tusk.

bEKQpmId

Lider PO przypomniał, że rząd nie ma swoich pieniędzy. Przywołał także słowa Jarosława Gowina, który jest zdania, że obecna kadencja parlamentu skończy się wcześniej i wybory, zamiast w 2023 roku, będą już w przyszłym.

- Dziś można się obawiać, że oni będą chcieli coś szybko rozdać, żeby nie stracić głosów (…). Taka polityka może nas doprowadzić do katastrofy nie za 10 lat, ale za 10 miesięcy - powiedział Tusk.

Lider PO powiedział także, że rozumie, jakie znaczenie dla polskich rodzin ma program 500+. - Nikt nigdy nie odbierze tego, co raz jakaś władza dała. Uważam, że jeśli obywatel dostał coś od władzy, to następna nie może mu tego zabierać - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKQpmIy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(163)
piotrOprawCA
miesiąc temu
za czasów Panicza Tuska Lombardu nie mogłem nic wykupić praktycznie cały czas w długach a teraz za PIS nowa bryka z salonu, mieszkania nadal nie mam ale furka jest i dobra praca
Bałwan
2 miesiące temu
Jest drogo ale ludziom żyje się lepiej , lepsze zarobki mniejsze bezrobocie , za twoich czasów bida i ubustwo bezrobocie wysokie , mów o tych czasach jak było super tanio , taniej było niż teraz no ale jak w portfelach pusto to za co kupić a teraz widać jak ludziom się żyje każdy na wakacje jeździ widać to po tłokach turystów ,a za twoich czasów kto jeździł wy żłoby
bebe
2 miesiące temu
Też mogłeś rozdawać kasę jak byłeś u władzy pewnie byłbyś u niej do dzisiaj !
bEKQpmIz
bog
2 miesiące temu
ok ale 500 plus tylko dla pracujacych rodzisow w nie ala nieobow
Grzegorz
2 miesiące temu
A Ty ślepy ch ciągle to samo, czyżby zbyt mało Ci płacili że brakuje inwencji twórczej?
...
Następna strona