Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

TVN24 wciąż bez koncesji. ''Zwłoka KRRiT jest motywowana politycznie"

18
Podziel się:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie wydała decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl w czwartek odbyło się posiedzenie Rady, ale nie doszło do głosowania w tej sprawie.

TVN24 wciąż bez koncesji. ''Zwłoka KRRiT jest motywowana politycznie"
KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie przyznania lub odmowy koncesji dla TVN24. Piotr Hukalo (Piotr Hukalo/East News)
bEJNjXud

Tymczasem zdaniem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, niepewność co do losów koncesji TVN24 negatywnie wpływa na wolność mediów w Polsce. - Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stwarza niebezpieczny precedens zagrażający także innym programom telewizyjnym i radiowym - napisali przedstawiciele instytucji w liście do przewodniczącego KRRiT. Ich zdaniem, biorąc pod uwagę okoliczności postępowania koncesyjnego w sprawie TVN24, najprawdopodobniej zwłoka KRRiT jest motywowana politycznie.

Zobacz także: Andrzej Duda o "lex TVN". Głos sprzeciwu z rządu Zjednoczonej Prawicy

Według fundacji niepewność co do nadawania stacji ma negatywny wpływ na wolność mediów w Polsce, niezależnie od tego, że kanał zachowa ciągłość nadawania dzięki alternatywnemu rozwiązaniu - uzyskanej koncesji holenderskiej.

bEJNjXuf

- Sytuacja, w której koncesja stacji wygasłaby ze względu na brak decyzji organu, odmowa koncesji albo jej cofnięcie byłyby nie do pogodzenia z obowiązującym porządkiem prawnym oraz ze standardami ochrony praw człowieka - piszą przedstawiciele fundacji.

Zwracają także uwagę na to, że przedłużanie postępowania koncesyjnego nie ma uzasadnienia w świetle obecnie obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji. Formułuje ona bowiem wymogi jedynie, co do struktury własnościowej spółki, a nie nadawcy od niego zależnego - czyli w przypadku TVN24 nadawcy holenderskiego.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka przypomina także, że struktura własnościowa TVN nie była kwestionowana od 2015 roku, gdy nastąpiło powiązanie spółki z kapitałem amerykańskim, a przewodniczący KRRiT "wydał szereg decyzji przyznających koncesję lub przedłużających koncesję dla innych programów należących do Grupy TVN" . 

bEJNjXul

Przypomnijmy, że obecna koncesja obowiązuje do 26 września tego roku. TVN24 - nie czekając na decyzję polskiego regulatora - wystąpił o holenderską licencję na emisję i w sierpniu poinformował, że ją otrzymał. Kilkanaście dni później przewodniczący KRRiT poinformował, że wyraża zgodę na wpis do rejestru stacji TVN24 na koncesji uzyskanej przez Discovery Communications Benelux B.V.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJNjXuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Mati
miesiąc temu
Chcę żyć w wolnym kraju i chcę mieć wybór oglądania programów różnych stacji. Nie tylko Publicznej i Trwam. Czy Polska to jeszcze kraj demokratyczny, czy to już Białoruś.
Pegi
miesiąc temu
Zlikwidować TVN i TVN24 tę stację kłamią i nie są dla Polaka. Krętacze
Polską racją ...
miesiąc temu
TVN to stacja mająca związki z rosyjskimi oligarchamii. Po tym co zrobiła na granicy polsko-białoruskiej powinna zostać od razu zamknięta i powinien zająć się tym prokurator!!!
bEJNjXuH
prywaciarz/ba...
2 miesiące temu
żeby się za chwilę nie okazało że z naszych podatków będziemy się składać na kary dla amerykanów za tą zwłokę krrit . Bo łatwo machać szabelką jak się nie ponosi żadnej odpowiedzialności za polityczne zachcianki prezesa
R3x
2 miesiące temu
Zaraz właściciele amerykańscy zmienią sobie obywatelstwo na holenderskie albo inne europejskie i PIS będzie mógł pisać od nowa ustawę. I cały plan w pis..