Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Co dalej z koncesją dla TVN24? Morawiecki mówi wprost

1171
Podziel się

Dwa głosowania, rozstrzygnięć brak. Koncesja dla TVN-u ani nie została przyznana, ani odebrana. - Każde państwo ma prawo udoskonalać swoje regulacje - skomentował sprawę premier Mateusz Morawiecki.

Co dalej z koncesją dla TVN24? Morawiecki mówi wprost
TVN24 wciąż nie wie, co z koncesją dla tej stacji (Getty Images, Andrea Savorani Neri)
bEriGvud

Krajowa Rada Radiofonii nie podjęła decyzji ws. koncesji dla TVN24. Stacja czeka na przedłużenie koncesji już od... 17 miesięcy.

Za przyjęciem koncesji był tylko głos przewodniczącego. W kolejnym głosowaniu dwóch członków rady opowiedziało się za tym, by jej nie przyznać. Trzech innych zagłosowało "za". - Będziemy nadal w terminie pracować, czyli do 26 września - wyjaśniła rzeczniczka KRRiT.

bEriGvuf

Choć przeciwnicy przyznania koncesji mieli większość, to ustawa o KRRiT wymaga, by za przyjęciem lub odrzuceniem zagłosowali czterej z pięciu członków Rady.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"

Jak natomiast twierdzi premier Mateusz Morawiecki, tzw. Lex TVN ma zapewnić Polsce możliwość wypowiadania się w sprawach potencjalnego nabycia udziałów przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

bEriGvul

Szef rządu wskazał przy okazji, że ustawa istnieje dziś, ale najwyraźniej są w niej luki. - Chyba każde poważne państwo ma prawo wypełniać luki, udoskonalać swoje regulacje - dodał.

W jego ocenie polskie media są "absolutnie zdominowane" przez podmioty zagraniczne. - Rozumiemy to, zgadzamy się z tym na tym etapie naszego funkcjonowania, bo taki, a nie inny był rozwój historii Polski - spuentował.

Sama koncesja obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r. W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriGvuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1171)
Lemingi
3 dni temu
kochajcie TVNazi ... tak szybko odchodzi. Amen.
Cytując
4 dni temu
klasyka - Cieszcie się drogie lemingi TVNazi bo ... niewiele już czasu zostało.
A kto
4 dni temu
nam w kwietniu na leśnej polanie huczne urodziny Hitlera zorganizuje jak zamkną TVNazi, no kto ???
bEriGvuH
Olo
4 dni temu
Myślałem, że głupota ma swoje granice ale "dobra zmiana" i w tej dziedzinie potrafi być twórcza. Skoro był wniosek, do publicznego organu, to powinna być decyzja, Tak lub nie z możliwością odwoławczą. Jak bezgraniczny debilizm jest w takim podejściu i takim poparciu dla "dobrej zmiany"
Slav
4 dni temu
A na czym polega udoskonalanie dać koncesję lub nie? Dać i zarazem odebrać częściowo? Kto normalny nie z PISu to zrozumie?
...
Następna strona