Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

TVN7 ciągle bez koncesji. "KRRiT działa na szkodę rynku"

11
Podziel się:

TVN7 cały czas czeka na koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pozwoli stacji na dalsze nadawanie. Obecna wygasa za miesiąc, 25 lutego. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce — komentuje właściciel stacji, TVN Grupa Discovery.

TVN7 ciągle bez koncesji. "KRRiT działa na szkodę rynku"
Koncesja TVN7 wygasa pod koniec lutego. Zdaniem TVN Grupa Discovery TVN7 spełnia wszelkie wymogi określone prawem, by ją otrzymać (East News, Pawel Wodzynski)

TVN Grupa Discovery wystąpiła do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 23 grudnia 2020 r. Do dzisiaj nie otrzymała jednak decyzji w tej sprawie. A czasu jest coraz mniej, bo 25 lutego wygaśnie obecna koncesja.

KRRiT dotychczas nie podjęła decyzji w sprawie TVN7, ponieważ część jej członków uważa, że naziemna stacja łamie 35 artykuł ustawy o radiofonii i telewizji. Pozwala on koncesjonować jedynie stacje, których właściciel znajduje się w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Formalnym właścicielem TVN jest Polish Television Holding z siedzibą w Amsterdamie, ale ta firma jest kontrolowana przez amerykański koncern Discovery.

- informują wirtualnemedia.pl.

Zobacz także: To nie koniec lex TVN? Miller: PiS nie będzie ustawać w wysiłkach

TVN7 ciągle bez koncesji

Biuro prasowe TVN Grupa Discovery w niedzielnym komunikacie podkreśliło, że TVN7 spełnia wszelkie wymogi określone prawem, by otrzymać koncesję.

Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Działanie KRRiT może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju

- czytamy.

W komunikacie dodano, że prezydent, ogłaszając weto wobec ustawy lex TVN, potwierdził, że prawo musi zapewniać ochronę praw nabytych, w tym praw do uzyskania koncesji przez podmioty, które spełniły określone warunki.

Nie ma absolutnie żadnych podstaw do kwestionowania przez KRRiT prawa TVN Discovery do nadawania w Polsce. Tak długie odwlekanie decyzji o odnowieniu koncesji wpływa destabilizująco na cały rynek medialny w Polsce. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku TVN24, która otrzymała koncesję w ostatnim dniu roboczym przed wygaśnięciem poprzedniej, po ponad półtorarocznym oczekiwaniu.

- zaznaczono.

TVN Grupa Discovery zwróciła również uwagę, że ze względu na negatywne skutki dla TVN, jako nadawcy, prawidłowość procesu rekoncesyjnego TVN24 jest teraz badana przez sąd. "Prezydent również argumentował, że umów trzeba dotrzymywać, mówiąc o traktacie o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Nieprzyznanie koncesji TVN7 naruszyłoby ten traktat" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
...
2 lata temu
I ZNAOWU BEDZIE KONCESJA Z HOLANDI
DamaPik♠️ ...
2 lata temu
Polacy z niecierpliwością czekają na ustawę repolonizacyjną, skończy się plucie na Polskę i Polaków, precz z tą anty polską tubą!!!
bogdan1
2 lata temu
Chociaż jestem fanem TVN 24 to życzę mojej stacji aby nie otrzymała koncesji, wówczas przejdzie ona z automatu do stacji zakazanych tak jak kiedyś radiowa Wolna Europa.A wiadomo że,co zakazane to bardziej smakuje to niebawem powstanie jak Feniks z popiołów.
logiczny
2 lata temu
Spokojnie już zadaniuja Romaszewska ! 😎
On Ślask
2 lata temu
PiS chce trzymać społeczeństwo krótko za mordy. To Oni za nas chcą decydować co mamy oglądać i w radio jakiej muzyki słuchać. Polacy obudźcie się bo mały , bezdzietny nie zbawca narodu do reszty zniszczy ten kraj!!