Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tyle jest osób w rządzie. CIR w końcu podał dane

47
Podziel się

Rząd stał się skromniejszy, choć nie tak, jak zapowiadano - informuje "Rzeczpospolita", która powołuje się na dane Centrum Informacji Rządu.

Rząd w Sejmie
Rząd w Sejmie (PAP, Leszek Szymański)
bDHVyuSZ

– Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministrów i wiceministrów: sekretarzy i podsekretarzy stanu. W ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 proc. – mówił w marcu ubiegłego roku premier Mateusz Morawiecki.

Obecna liczba 103 członków rządu oznacza, że premier nie zrealizował swojej zapowiedzi, ale jest tego bliski. Rząd stopniał bowiem o 18 proc. – czytamy w "Rzeczpospolitej".

O te dane od miesięcy zabiegał poseł PO Krzysztof Brejza. Poseł w ubiegłym roku ujawnił, że ministrowie rządu Beaty Szydło dostali w 2017 roku prawie 1,5 mln zł nagród.

bDHVyuTb

We wrześniu ubiegłego roku Brejza opublikował z kolei dane, z których wynikało, jak zmieniała się liczebność różnych gabinetów. Wynika z nich, że na przykład pod koniec grudnia 2017 roku ministrów było 20, a wiceministrów – 101. To o wiele więcej niż w przeszłości.

Przykładowo w styczniu 1997 roku rząd Włodzimierza Cimoszewicza liczył jedynie 14 ministrów i 63 wiceministrów.

bDHVyuTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHVyuTC
KOMENTARZE
(47)
mustafa
2 lata temu
Dopiero teraz?Przed wyborami?Zmniejszenie liczby kasty do koryta powinni zacząć po wygraniu wyborów.A teraz niech się pocałują w 4 litery.Przez te kilka lat niezłe kręcili lody.Za późno...
emeryt46l.pra...
2 lata temu
Ale minister musi mieć wiceministra a wiceminister wiceministra a wiceminister wiceministra i tak wokoło . Nieroby produkują nierobów.
byn
2 lata temu
Pinokio,Pinokio,Pinokio.......
bDHVyuTD
HH
2 lata temu
Brawo P. Brejza. Niech Pan jeszcze dowie się, gdzie ci zwolnieni wiceministrowie teraz pracują, bo może nastąpiła tylko zmiana stanowiska na "Główny specjalista", po pensja pozostała ta sama.
max power
2 lata temu
A po co jest pani Czerwińska w rządzie skoro premier wyrzucił do kosza to nad czym pracowała i ogłosił własne zmiany?
...
Następna strona