Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ubezpieczenia szkolne wciąż popularne. Obejmują już 91 proc. uczniów

4
Podziel się

91 proc. rodziców deklaruje, że ich dziecko ma ubezpieczenie w szkole. To wnioski z badania, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia. Pozostali twierdzą, że nie czują takiej potrzeby, więc wolą nie wykupować polisy.

Tylko co dziesiąty rodzic nie decyduje się na ubezpieczenie dziecka w szkole
Tylko co dziesiąty rodzic nie decyduje się na ubezpieczenie dziecka w szkole (Shutterstock.com)
bDZfMUxx

Wnioski z badania zleconego przez Uniqa Polska prezentuje Polska Agencja Prasowa.

Po co rodzice ubezpieczają dzieci w szkole? Przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania odszkodowania, gdy w razie wypadku nastąpi uszczerbek na zdrowiu. Dla opiekunów ważny jest również zwrot ewentualnych kosztów leczenia.

Co trzeci z ankietowanych wykupuje dziecku polisę, by przynajmniej częściowo zabezpieczyć je finansowo w przypadku śmierci rodzica.

bDZfMUxz

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

ARC Rynek i Opinia zapytała również rodziców, za jakie świadczenia byliby dodatkowo zapłacić. Tu najpopularniejszą odpowiedzią było zapewnienie dostępu do lekarza i badań. ale również korepetycje w razie dłuższej nieobecności w szkole oraz weryfikacji diagnozy lekarskiej.

bDZfMUxF

"63 proc. rodziców jest skłonnych wydać na ubezpieczenie szkolne dziecka do 60 zł w skali roku" - czytamy w komunikacie z badania.

Ubezpieczenie szkolne daje rodzicowi poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, może on liczyć na rekompensatę - zwrot poniesionych kosztów leczenia albo wypłatę określonej wysokości świadczenia - powiedział Jerzy Visan, dyrektor pionu Uniqa dla Ciebie.

Jak czytamy, zdecydowana większość kupuje polisy w szkole. Ledwie co szósty wybiera wizytę w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub kupuje ubezpieczenie w sieci.

bDZfMUxG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZfMUya
ubezpieczenia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Mimi
2 lata temu
Dzieci są ubezpieczone tylko od skutków wypadku
Mimi
2 lata temu
Moja koleżanka za śmierć syna nie dostała nic ponieważ nie zginął w wypadku
Artur
2 lata temu
600zl tyle dostała córka z ubezpieczenia szkolnego trzy miesiące w szpitalu po wypadku rozlany uraz muzgu paranoja!!!
bDZfMUyb
Xxxx
2 lata temu
Przecież za 60 zł składki rocznej suma ubezpieczenia i ewentualnie odszkodowania są są tak niskie, że wg mnie nie ma sensu zawierać tego typu polis. Nie chcę takiego ubezpieczenia ani żadnego odszkodowania, a prawo do opieki medycznej i tak mają zapewnione