Notowania

Ubezpieczenia szkolne wciąż popularne. Obejmują już 91 proc. uczniów

91 proc. rodziców deklaruje, że ich dziecko ma ubezpieczenie w szkole. To wnioski z badania, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia. Pozostali twierdzą, że nie czują takiej potrzeby, więc wolą nie wykupować polisy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Tylko co dziesiąty rodzic nie decyduje się na ubezpieczenie dziecka w szkole

Wnioski z badania zleconego przez Uniqa Polska prezentuje Polska Agencja Prasowa.

Po co rodzice ubezpieczają dzieci w szkole? Przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania odszkodowania, gdy w razie wypadku nastąpi uszczerbek na zdrowiu. Dla opiekunów ważny jest również zwrot ewentualnych kosztów leczenia.

Co trzeci z ankietowanych wykupuje dziecku polisę, by przynajmniej częściowo zabezpieczyć je finansowo w przypadku śmierci rodzica.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

ARC Rynek i Opinia zapytała również rodziców, za jakie świadczenia byliby dodatkowo zapłacić. Tu najpopularniejszą odpowiedzią było zapewnienie dostępu do lekarza i badań. ale również korepetycje w razie dłuższej nieobecności w szkole oraz weryfikacji diagnozy lekarskiej.

Jan Kulczyk w czasie 30 lat wolnej Polski zgromadził majątek o równowartości 18,5 mld zł
Jan Kulczyk najbogatszym Polakiem 30-lecia. Jest najnowszy ranking

"63 proc. rodziców jest skłonnych wydać na ubezpieczenie szkolne dziecka do 60 zł w skali roku" - czytamy w komunikacie z badania.

Ubezpieczenie szkolne daje rodzicowi poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, może on liczyć na rekompensatę - zwrot poniesionych kosztów leczenia albo wypłatę określonej wysokości świadczenia - powiedział Jerzy Visan, dyrektor pionu Uniqa dla Ciebie.

Ceny prądu w przyszłym roku mogą bardzo znacząco wzrosnąć
Ceny energii mogą wzrosnąć. Prezes URE: nie powiem, że nie będzie podwyżek

Jak czytamy, zdecydowana większość kupuje polisy w szkole. Ledwie co szósty wybiera wizytę w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub kupuje ubezpieczenie w sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: szkoła, LINK4MID2019, ubezpieczenia, rok szkolny, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2019

XxxxPrzecież za 60 zł składki rocznej suma ubezpieczenia i ewentualnie odszkodowania są są tak niskie, że wg mnie nie ma sensu zawierać tego typu polis. … Czytaj całość

03-09-2019

Artur600zl tyle dostała córka z ubezpieczenia szkolnego trzy miesiące w szpitalu po wypadku rozlany uraz muzgu paranoja!!!

06-09-2019

MimiMoja koleżanka za śmierć syna nie dostała nic ponieważ nie zginął w wypadku

Rozwiń komentarze (4)