Notowania

Ubyło dłużników w Krajowym Rejestrze. Starsi płacą, młodsi nie

Z początkiem roku zmniejszyła się liczba zadłużonych konsumentów - informuje KRD. Najlepiej spłacają długi kobiety i osoby po 46. roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Z początkiem roku zmniejszyła się liczba zadłużonych konsumentów.

W porównaniu z początkiem roku w grudniu liczba dłużników była o ponad 15 tysięcy mniejsza - wskazuje wynika z danych KRD. To niewiele w stosunku do ponad 2,5 mln zadłużonych konsumentów, ale po raz pierwszy porównanie początku roku z jego końcem wykazuje mniejszą liczbę dłużników.

Młodzi Polacy nie myślą o własnych finansach.
Młodzi Polacy żyją ponad stan. Ich długi przekroczyły miliard złotych

Trudno jednoznacznie przesądzać teraz, czy w 2020 roku ten trend spadkowy zostanie utrzymany - wskazuje KRD. Czynnikiem wzrostu liczby dłużników może być słabnąca gospodarka i związane z tym zatrzymanie wzrostu wynagrodzeń.

Podatek handlowy. Nie łudźmy się: będzie drożej

- Do kwietnia z miesiąca na miesiąc liczba dłużników rosła, potem mieliśmy sinusoidę – spadek, wzrost, spadek, wzrost. Wszystko jednak wskazuje na to, że rok zamkniemy z mniejszą liczbą dłużników niż ich mieliśmy zarejestrowanych na początku stycznia – wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Najbardziej zadłużonymi sektorami są budownictwo, handel i transport, z racji tego, że wystawiają oni faktury na najwyższe kwoty.
Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej spłukani. Długi z kredytów się piętrzą

To - jak dowodzi KRD - zasługa głównie osób powyżej 36. roku życia, bo liczba młodszych dłużników się zwiększyła. Nadal rośnie jednak zadłużenie, choć dynamika jego przyrostu jest znacznie mniejsza. Najlepiej spłacają długi kobiety i osoby po 46. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

NgfrsjytNie ponad stan tylko chcą żyć normalnie,godnie

30-12-2019

Marian9904Nie brać od złodziejka i lichwiarzy pieniędzy to nie będzie długów.K A Ż D Y G R O S Z musi być wypracowany pod postacią towaru,usługi,produktu dla … Czytaj całość

30-12-2019

RtBędziemy zarabiać jak w PRL-lu miliony

Rozwiń komentarze (77)