Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Udogodnienia na granicy. Nowe zasady dla Polaków

28
Podziel się:

Niemcy zmieniają zasady przekraczania granicy dla Polaków. Nie będzie już konieczne posiadanie zaświadczenia o negatywnym teście na koronawirusa w momencie wjazdu na teren RFN. Choć rozporządzenie zostało opublikowane 13 maja, to ze względu na kruczki prawne zacznie obowiązywać w praktyce od 18 maja.

Udogodnienia na granicy. Nowe zasady dla Polaków
Most łączący polski Gubin i niemieckie Guben (WP, Katarzyna Kojzar, Marcel Wandas)

W niedzielę (9 maja) Polska została wykreślona z listy krajów uznawanych przez Niemcy za regiony o podwyższonym ryzyku związanym z zakażeniami koronawirusem. Natomiast 13 maja w życie weszło rozporządzenie niemieckiego Ministerstwa Zdrowia określające nowe warunki dotyczące obostrzeń dla osób przejeżdżających do RFN z terenu Polski.

Zgodnie z nowymi wytycznymi nadal jest konieczne zarejestrowanie się za pośrednictwem strony internetowej i odbycie 10 dni kwarantanny. Ale nie jest już konieczne posiadanie negatywnego testu przy przekraczaniu granicy. Teraz Polacy będą mogli go zrobić w ciągu 48 godzin od przybycia do Niemiec. Z tych zasad zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym testem na koronawirusa. Kwarantanna i testowanie nie dotyczy dzieci do 6. roku życia.

Zobacz także: Opłata reprograficzna zamiast umowy o pracę. Artyści: "temat zastępczy"

Nowe rozporządzenie wpłynie również na mały ruch graniczny, ponieważ bez większego problemu będzie można wjechać na teren Niemiec do 24 godzin lub spędzić czas z rodziną do 72 godzin.

Ale jak się okazuje, zasady, choć weszły w życie 13 maja, to tak naprawdę będą obowiązywać dopiero od 18 maja. Według niemieckiego prawa wszystkie osoby, które w ciągu 10 dni poprzedzających przekroczenie granicy, były w strefie podwyższonego ryzyka zakażeniem, muszą mieć przy sobie aktualne zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa. Polska do 8 maja była właśnie takim obszarem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
cynnik
3 lata temu
do Niemiec możesz pojechać, a jak wrócisz z zakupami, to w Polsce czeka cię kwarantanna.
Ange_Bułt
3 lata temu
Polaku jedź do niemców, two samochód już tam jest.
jolka
3 lata temu
sekunde przed wjazdem nie musisz zrobic testu, ale po wjezdzie juz musisz. Lubie te zmiany.
Ja58
3 lata temu
Jeśli jeszcze ktoś powie że to nie jest zmowa wielkich tego świata to jest głup..em. Przecież ludzie poprzez zaszczepienie mogą dalej zarażać, sami mogą się zarazić a zyskują tylko to że będą mieli łagodniejszy przebieg choroby. Pytam więc dlaczego zyskują dodatkowe prawa???
ola
3 lata temu
robole potrzebni to i znoszą
...
Następna strona