Notowania

gospodarka
20.06.2019 10:41

UE neutralna dla klimatu do 2050 r. Niemcy za przyjęciem celów klimatycznych

Niemcy chcą przyjęcia celów klimatycznych, które miałyby uczynić Europę neutralna dla klimatu najpóźniej w 2050 roku. Cele miałyby być przyjęte na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Niemcy chcą przyjęcia celów klimatycznych na 2050 rok.

W czwartek rozpoczyna się spotkanie szefów państw i rządów UE. Zdaniem niemieckich polityków to dobry moment na przyjęcie celów klimatycznych.

Te cele, to gospodarka neutralna pod względem emisji CO2 - czyli tyle samo pochłaniająca, co emitująca. Najpóźniej do 2050 roku.

"Pracujemy nad tym" - powiedział w środę wiceszef niemieckiego MSZ ds. europejskich Michael Roth. "Neutralność klimatyczna do 2050 roku jest dla nas wyjątkowym celem. Unia Europejska musi dodawać odwagi również w wymiarze globalnym"

Obejrzyj: Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

Zdaniem Rotha jasne cele muszą zostać wyznaczone jak najszybciej, żeby państwa członkowskie UE mogły się odpowiednio przygotować do ich realizacji.

Tą deklaracją Niemcy dołączają do grona pastw, które o neutralność klimatyczną apelują od maja. Wspólny apel w tej sprawie wystosowali liderzy Belgii, Danii, Hiszpanii, Francji, Luksemburga, Holandii, Portugalii i Szwecji.

W deklaracji podkreślono, że walka ze zmianami klimatycznymi ma fundamentalne znaczenie i musi być podstawą strategii UE na lata 2019-2024.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, klimat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2019

????jaki sens ma zarzynanie Europy takimi pomysłami, jak pozostałe kraje z całego świata mają to gdzieś ?

20-06-2019

FuturaPrzecież nawet w epoce kamienia łupanego ludzkość nie była zeroemisyjna. Po tych pomysłach i jak wyglądają ci genialni przywódcy nie mogący ustać … Czytaj całość

20-06-2019

NickPoza europą świat nie zwraca na to uwagi. Nie dziwi Was to? Nie widzicie tego szwidla? Pomijając już to... Niemcy używają znacznie więcej węgla niż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)