Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanada ogłosiła klimatyczny stan wyjątkowy. To kolejny kraj po Wielkiej Brytanii

- Nauka wskazuje, że Kanada ociepla się dwa razy szybciej niż średnia światowa i że musimy wypełnić nasze międzynarodowe zobowiązania - napisała kanadyjska minister ds. środowiska i zmiany klimatu Catherine McKenna przed głosowaniem w Izbie Gmin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Kanada kolejnym krajem, który ogłosił klimatyczny stan wyjątkowy

Kanadyjska Izba Gmin przegłosowała uchwałę, by ogłosić klimatyczny stan wyjątkowy. Na początku maja taką samą decyzję podjęła także Wielka Brytania.

- Kanada mierzy się z klimatycznym stanem wyjątkowym. Zmiana klimatu zagraża naszemu środowisku, naszemu zdrowiu, gospodarce i naszej przyszłości - napisała na Twitterze przed głosowaniem pomysłodawczyni uchwały minister ds. środowiska i zmiany klimatu Catherine McKenna, cytowana przez Business Insider.

Uchwała o klimatycznym stanie wyjątkowym mówi o tym, że Kanada zamierza osiągnąć cele wyznaczone przez porozumienie paryskie i podtrzymuje zobowiązanie do osiągnięcia krajowego celu w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

Zobacz: Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

Podczas debaty w kanadyjskiej Izbie Gmin nawiązywano do raportu 40 naukowców ECCC (Environment and Climate Change Canada) z kwietnia 2019 roku, w którym nie tylko alarmują, że Kanada ociepla się szybciej niż reszta świata, ale i że efekt cieplarniany jest nieodwracalny.

Jak informuje Business Insider, z badania opinii publicznej z czerwca br., zleconego przez największego kanadyjskiego nadawcę CBC News, wynika, że większość Kanadyjczyków uważa, że ich kraj nie robi wystarczająco wiele, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.

Jednak pomimo tego, że są głęboko zaniepokojeni zmianami klimatycznymi i są gotowi dostosować swoje życie tak, by im przeciwdziałać, połowa respondentów nie wyłożyłaby z własnej kieszeni więcej niż 100 dol. rocznie na podatki, mające pomóc zapobiegnięciu zmianom klimatycznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

TerserWiekszosc kanadyjczykow uwaza.... Hahaha ale kawal.

18-06-2019

mam rację?Ogromne miasta ,betonowe domy ,ulice i chodniki, tysiące samochodów .Wystarczy trochę słońca i patelnia !!!

19-06-2019

antSkąd ta histeria, z powodu 30 stopnoowego upału w lecie? Opamiętajcie się!

Rozwiń komentarze (93)