Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE przedłuża sankcje wobec Rosji

78
Podziel się

Kraje członkowskie UE zdecydowały o przedłużeniu sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję w związku z agresją na Ukrainę.

UE przedłuża sankcje wobec Rosji.
UE przedłuża sankcje wobec Rosji. (pixabay.com)
bEqBzogR

Unijne sankcje dotyczą sektora finansowego, energetycznego i obronnego oraz produktów podwójnego zastosowania. Ograniczają dostęp do unijnych rynków kapitałowych dla największych rosyjskich instytucji finansowych, firm energetycznych oraz przemysłu obronnego.

Obowiązuje zakaz eksportu i importu broni. Unia nie dzieli się też z Rosją technologiami, które mogą zostać wykorzystane do produkcji do produkcji i wydobycia ropy naftowej.

Unia uzależniła zniesienie sankcji od całkowitego wdrożenia warunków porozumienia z Mińska. Rosja formalnie miała na to czas do 31 grudnia 2015 roku. Jednak część zapisów przyjętych w białoruskiej stolicy nie została wprowadzona do dziś.

bEqBzogT

Sankcje na Rosję nałożono w 2014 roku, po zajęciu Krymu i wybuchu konfliktu zbrojnego.

Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBzohu
KOMENTARZE
(78)
pam
rok temu
Putin wziął tylko to co musiał.Ta z wiankiem na głowie groziła Rosjanom na wschodniej Ukrainie bombą atomową, a nowe władze Ukrainy zagroziły, że zabronią używania języka rosyjskiego na tych terenach. W Abchazji i Osetii też mieszkała głównie ludność rosyjskojęzyczna. A Krym niestety też musiał zaanektować, bo Ukraina już zgodziła się na zainstalowanie na Krymie wojskowej bazy amerykańskiej która zagroziłaby Rosji od południa. Wot polityka.
pam
rok temu
Co z głupota. Nie dość że taki kryzys, to Unia jeszcze zamyka sobie zbyt na swoje wyroby. Polscy rolnicy chyba nie są zachwyceni.
Ukraiński Wac...
rok temu
Żenada ogół społeczeństwa żyje na takim poziomie że sankcje w ich życiu niczego już nie zmienią.Natomiast oligarchowie dysponują takimi pieniędzmi że koniak czy cygara mogą importować spoza UE.Tylko blokada zagranicznych kont i wstrzymanie wiz oligarchom mogła by być jakąkolwiek dolegliwością.
bEqBzohv
Jogi
rok temu
Ale Merkel dalej handluje z Putinem. Chce dostać stanowisko w Gazpromie jak jej poprzednik
Bywalec
rok temu
Dlaczego oderwanie od Serbii jej historycznej kolebki, Kosowa było słuszne a powrót Krymu do jego rosyjskiej macierzy był niesłuszny? Bo w Kosowie Amerykanie stworzyli największą bazę na Bałkanach, Fort Bondsteel a w Sewastopolu nie zdążyli.
...
Następna strona