Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Jest procedura UE wobec Polski. Naruszenie prawa. Niemcy też na liście

39
Podziel się:

Komisja Europejska uruchomiła procedurę naruszenia prawa UE wobec Niemiec, Węgier, Polski i Rumunii za brak terminowej wymiany informacji o dochodach osiąganych przez osoby fizyczne i firmy poprzez korzystanie z platform internetowych.

Jest procedura UE wobec Polski. Naruszenie prawa. Niemcy też na liście
Komisja Europejska uruchomiła procedurę naruszenia prawa UE wobec Polski. Na zdjęciu (luty 2024) premier Donald Tusk i szefowa KE Ursula von der Leyen (Getty Images,, 2024 Anadolu, Omar Marques)

Dyrektywa w sprawie współpracy administracyjnej w dziedzinie opodatkowania wprowadziła od 1 stycznia 2023 r. nowe zasady dotyczące podatków z transakcji na platformach cyfrowych.

Sprawozdawczość powinna odbywać się w dwóch etapach. Po pierwsze, platformy internetowe zostały zobowiązane do gromadzenia informacji o dochodach uzyskanych przez osoby fizyczne i firmy w całym 2023 r. i raportowania ich do państwa członkowskiego platformy. Następnie to państwo członkowskie musiało wymienić te informacje z innym państwami do 29 lutego 2024 r.

"Terminowa sprawozdawczość i wymiana mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia równych warunków działania w Unii" - podkreśliła KE.

Jej zdaniem Niemcy, Węgry, Polska i Rumunia nie dopełniły obowiązku wymiany niezbędnych informacji z organami podatkowymi innych państw członkowskich, co utrudnia egzekwowanie przepisów podatkowych.

Dwa miesiące czasu

Wspomniane cztery kraje mają dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi i usunięcie niedociągnięć wskazanych przez KE.

W razie braku zadowalającej odpowiedzi ze strony państw członkowskich KE może podjąć decyzję o przejściu do kolejnego etapu procedery naruszenia prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
Skipper
3 tyg. temu
Normalny premier polskiego rządu to by to olał ciepłym moczem i postawił na pierwszym miejscu honor,godność i interes narodowy. Tusk powinien wspomnieć losy Morawieckiego jak go sponiewierali i opluli a on jeszcze wycierając twarz podziękował i podpisał wszystko co mu dali do podpisania choć KPO i tak mu nie dali.I do końca służył im jako wycieraczka😐poleexit na horyzoncie choć nie będzie bezbolesny
*****
3 tyg. temu
Młodych
Zagadka
3 tyg. temu
Gdzie są najlepsze dywany ?
Jacek
3 tyg. temu
Przygotowuje się do procedury zakazu jedzenia i oddychania wprowadzanej przez ue
123456789&$#@
3 tyg. temu
Procedura UE to taka że nasi przedstawiciele będą pracowali za wymyślona najniższą średnia 4300brutto
...
Następna strona