Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Umorzono postępowanie w sprawie majątku Kwaśniewskich. Chodziło o pranie pieniędzy

18
Podziel się:

Umorzono postępowanie prowadzone od 2016 roku w sprawie majątku Aleksandra Kwaśniewskiego i jego małżonki Jolanty. Prokuratura Regionalna w Katowicach badała między innymi okoliczności zakupu willi w Kazimierzu Dolnym.

Umorzono postępowanie w sprawie majątku Kwaśniewskich. Chodziło o pranie pieniędzy
Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła postępowanie wobec Aleksandra Kwaśniewskiego i Jolanty Kwaśniewskiej (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Informację o umorzeniu postępowania przekazała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach Agnieszka Wichary. Postanowienie o umorzeniu postępowania – z uwagi na "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu" – jest prawomocne.

Śledztwo w sprawie Kwaśniewskich

Śledztwo było prowadzone pod kątem dwóch czynów. Pierwszy miał związek z przestępstwem z Kodeksu karnego skarbowego – chodziło o uchylanie się przez Kwaśniewskich od płacenia podatków w 2005 i 2006 r.

Zarzuty dotyczyły podatku dochodowego od osób fizycznych, nieujawnienie podmiotu i podstawy opodatkowania oraz zatajenia prawdy w składanych deklaracjach co do źródeł uzyskania przychodów w kwocie 1,5 mln zł i tym samym doprowadzenie do uszczupleń podatkowych na łączną kwotę 600 tys. zł.

Zakup willi w Kazimierzu Dolnym

Sprawę weryfikowano również pod kątem podejmowania działań od 2005 do 2009 r. w Warszawie, Kazimierzu Dolnym i innych miejscach w celu uzyskania korzyści majątkowych, polegających na przekazaniu Marii J. łącznej kwoty 1,5 mln zł na zakup willi w Kazimierzu Dolnym w związku z uchylaniem się od opodatkowania, a także podejmowania czynności w celu dalszego ukrywania prawdziwego źródła pochodzenia tych środków. Chodzi o przestępstwo tzw. prania pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
ktos
2 miesiące temu
A to nie m in. za tą wille skazali Kamińskiego Wąsika i kolegów na więzienie za przekręty i nadużycie władzy. Także dzieki Dudzie nie poszli siedzieć. A prokuratorzy którzy męczyli to polityczne śledztwo też powinni ponieść odpowiedzialnosc
Narod
2 miesiące temu
To było do przewidzenia!!!!Podobnie jak z chorobą Filipinską!Nadzwyczajna kasta ma się dobrze!!!Smutne to .....smutne....:( Zwykłego Polaka już by posadzili!!!!Ale Pan Bog nierychliwy....ale sprawiedliwy....
Niestety
2 miesiące temu
Kolejna porażka Zera Złajdaczonej Prawicy... Która to już? Nikt nie zliczy
Observer
2 miesiące temu
No to się napracowali przez tyle lat współczuję
Cuda,cuda
2 miesiące temu
Kurczaki piją,izotoniki zestresowane,krowa mogą nie dać mleka.