Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Umowa handlowa UE-Wielka Brytania. Londyn zarzuca Brukseli utrudnienia

Zdaniem brytyjskiego negocjatora, Bruksela nie chce przystać na warunki, jakie oferuje w nowoczesnych umowach handlowych z innymi krajami. Oferuje w zamian "stosunkowo niskiej jakości porozumienie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Londyn zarzuca Unii piętrzenie trudności przy negocjowaniu umowy handlowej.

Brytyjski rząd opublikował list Davida Frosta, głównego brytyjskiego negocjatora, do Michela Barniera oraz 13 dokumentów będących propozycją pobrexitowej umowy handlowej UE-Wielka Brytania. Traktat został przygotowany w oparciu o inne umowy UE z takimi krajami jak Kanada, Japonia i Korea Południowa - pisze Polska Agencja Prasowa.

Brytyjski projekt umowy uzupełniają dodatkowe dokumenty regulujące kwestie: egzekwowania prawa, współpracy w zakresie lotnictwa, rybołówstwa, czy też energii i cywilnego programu jądrowego - wylicza PAP.

Brexit. "Nie powinniśmy posyłać Wielkiej Brytanii do diabła"

Według rządu w Londynie, Bruksela nie zgadza się na takie warunki i swoim "ideologicznym podejściem" utrudnia negocjacje. Główny negocjator Frost w załączonym liście do unijnego negocjatora zarzuca wręcz, że Unia oferuje Wielkiej Brytanii niesprawiedliwą umowę.

"To co zostało zaproponowane, nie jest sprawiedliwymi stosunkami handlowymi między bliskimi partnerami gospodarczymi, lecz stosunkowo niskiej jakości umową handlową, z bezprecedensowym nadzorem UE nad naszymi przepisami i instytucjami" - napisał Frost w przytaczanym przez PAP liście.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2020

SlaxWyszli z partnerstwa - teraz muszą się dostosować do UE - nie pasuje to niech kupują produkty z Chin... jedzenie itp...

20-05-2020

romanżadnej umowy z brytolami chcieli iść do afryki niech idą

20-05-2020

EuropejczykNajpierw niech UK zwróci 27 państwom miliardy EUR poniesionych na ten cyrk. Później ew. negocjacje, ale po konsultacjach społecznych. Ludzie mają … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (50)