Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Umowy frankowe. UOKiK prześwietla kancelarie

14
Podziel się:

UOKiK przygląda się uważnie wzorom umów, jakie stosowały kancelarie prawne przy sprawach frankowych i polisolokat. Pięć postępowań wciąż w toku.

Umowy frankowe. UOKiK prześwietla kancelarie
SN miał zająć się sprawą kredytów frankowych (East News, LUKASZ SOLSKI)
bEUCStvp

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę praktyki prawników, którzy przyjęli sprawy frankowiczów - donosi "Rzeczpospolita".

Do UOKiK trafiły skargi na radców i adwokatów w związku z brakiem możliwości oszacowania ich wynagrodzenia i zastrzegania na ich rzecz całości uzyskanych dla konsumenta korzyści.

Zobacz także: Zobacz: ING Bank Śląski: banki wspierają Firmy w odbudowie przedsiębiorczości
bEUCStvr

Kontrolerzy sprawdzają, czy nastąpiło naruszenie zbiorowych interesów konsumentów lub czy postanowienia wynikające z umowy można uznać za niedozwolone.

Właśnie prowadzone są postępowania wobec pięciu. W sprawie trzech zapadły już decyzje, jednak konsekwencje nie były specjalnie dotkliwe.

Jak przypomina dziennik, na Kancelarię Virtus nałożono karę pieniężną 28 tys. zł za klauzule niedozwolone, m.in. w zakresie wzorca umowy dotyczącego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

bEUCStvx

Omikron musiał zapłacić 11 tys. zł kary za stosowanie praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów.

Z kolei Votum, za stosowanie postanowień niedozwolonych, nie zostało obarczone karą pieniężną, ale kancelaria została zobligowana do zmiany kwestionowanych praktyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCStvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Domino
7 miesięcy temu
Najpierw bank oszukał kredytobiorcę teraz to samo robą kancelarie adwokackie. Człowiek człowiekowi wilkiem. Choć do wilków nam daleko. Mamy takie ładne chrześcijańskie teorie a jak przychodzi co do czego wbijamy sobie noże w plecy.
djg
7 miesięcy temu
Kancelarie zachowują się jak hieny !! rozumię powinny zarobić ale takich pieniędzy jakich oni rządają to się w głowie nie mieści,z jednej strony banki okradły kredytobiorców a z drugiej hieny adwokackie znalazły sobie zródło dochodu,
heh
7 miesięcy temu
"Prześwietną umowy..."? Ryli? Prześwietną? Na głównej tak pisać? Nie wstyd komuś? Chyba wstyd, bo nawet się nie podpisał/a.
bEUCStvT
tak !
7 miesięcy temu
Frankowicze nie tylko powinni spłacać raty ale też zapłacić karę za branie tych kredytów
Oralis
7 miesięcy temu
Frankowicze brali te kredyty nie myśląc nawet jaki problem robią bankom, powinni za to beknąć