Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mariano rajoy
01.08.2013 18:33

Afera finansowa w Hiszpanii. Premier Rajoy nie poda się do dymisji

- Jeśli ma pan poczucie odpowiedzialności za kraj, to niech pan złoży dymisję - apelował lider socjalistów, największego ugrupowania opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Mariano Rajoy, ani nie poda się do dymisji, ani nie zwoła wcześniejszych wyborów. Podczas burzliwej debaty parlamentarnej zażądały tego od niego niemal wszystkie kluby opozycyjne.

Tematem nadzwyczajnego spotkania deputowanych był trwający od pół roku skandal rządzącej Hiszpanią Partii Ludowej, którą posądzono o nielegalne finansowanie.
Premier przyznał się do błędu, który polegać ma na zawierzeniu byłemu skarbnikowi. Przebywający w więzieniu Luis Barcenas miał prowadzić bez wiedzy Rajoya podwójną księgowość partii. Słowa te jednak przekonały jedynie niewielkie ugrupowanie z Nawarry. Pozostałe kluby zażądały dymisji.

- _ Niech pan odejdzie. Jeśli ma pan poczucie odpowiedzialności za kraj, to niech pan złoży dymisję _ - apelował Alfredo Perez Rubalcaba, lider socjalistów, największego ugrupowania opozycji.

Premier jednak pozostanie na stanowisku. W połowie sierpnia zeznania złożą w sądzie obecny i byli przewodniczący Partii Ludowej a prawdopodobnie na jesieni rozpocznie się proces byłego skarbnika.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Hiszpanii nie poda się do dymisji Hiszpańska konstytucja dopuszcza powołanie nowego premiera bez przeprowadzania wyborów.
Premier tłumaczy się z afery. "Pomyliłem się" Szef hiszpańskiego rządu podkreślił, że przede wszystkim chce zdementować kłamstwa i manipulacje dotyczące swej osoby.
Tagi: mariano rajoy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz