Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera finansowa w Hiszpanii. Premier Rajoy nie poda się do dymisji

0
Podziel się:

- Jeśli ma pan poczucie odpowiedzialności za kraj, to niech pan złoży dymisję - apelował lider socjalistów, największego ugrupowania opozycji.

Afera finansowa w Hiszpanii. Premier Rajoy nie poda się do dymisji
(PAP/EPA)
bECGLvyt

Mariano Rajoy, ani nie poda się do dymisji, ani nie zwoła wcześniejszych wyborów. Podczas burzliwej debaty parlamentarnej zażądały tego od niego niemal wszystkie kluby opozycyjne.

Tematem nadzwyczajnego spotkania deputowanych był trwający od pół roku skandal rządzącej Hiszpanią Partii Ludowej, którą posądzono o nielegalne finansowanie.
Premier przyznał się do błędu, który polegać ma na zawierzeniu byłemu skarbnikowi. Przebywający w więzieniu Luis Barcenas miał prowadzić bez wiedzy Rajoya podwójną księgowość partii. Słowa te jednak przekonały jedynie niewielkie ugrupowanie z Nawarry. Pozostałe kluby zażądały dymisji.

- _ Niech pan odejdzie. Jeśli ma pan poczucie odpowiedzialności za kraj, to niech pan złoży dymisję _ - apelował Alfredo Perez Rubalcaba, lider socjalistów, największego ugrupowania opozycji.

bECGLvyv

Premier jednak pozostanie na stanowisku. W połowie sierpnia zeznania złożą w sądzie obecny i byli przewodniczący Partii Ludowej a prawdopodobnie na jesieni rozpocznie się proces byłego skarbnika.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Hiszpanii nie poda się do dymisji Hiszpańska konstytucja dopuszcza powołanie nowego premiera bez przeprowadzania wyborów.
Premier tłumaczy się z afery. "Pomyliłem się" Szef hiszpańskiego rządu podkreślił, że przede wszystkim chce zdementować kłamstwa i manipulacje dotyczące swej osoby.
bECGLvyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)