Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii. Oni nie mogą korzystać z iPadów

0
Podziel się

Zakaz dotyczy członków gabinetu brytyjskiego premiera Davida Camerona.

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii. Oni nie mogą korzystać z iPadów
(Polaris/East News)
bErHSarV

Członkom gabinetu brytyjskiego premiera Davida Camerona nie wolno wnosić iPadów na posiedzenia. Wszystko dlatego, że Brytyjczycy obawiają się, że zagraniczne służby wywiadowcze mogą je namierzyć i podsłuchać poufne obrady - poinformowały brytyjskie media.

Na zdjęciu David Cameron

Brytyjczycy sądzą, że zagraniczne służby wywiadowcze są w stanie włamać się do iPadów i przekształcić je w podsłuchowe pluskwy, aby bez wiedzy właściciela infiltrowały poufne spotkania.

bErHSarX

Według gazet iPady wykorzystano w tym tygodniu w czasie prezentacji szefa gabinetu Francisa Maude'a, poświęconej cyfryzacji prac rządu. Po zakończeniu prezentacji ochroniarze urzędu premiera szybko jednak usunęli urządzenia po to, by dyskusja nie została przechwycona przez hakerów - donosi _ Mail on Sunday _.

Wcześniej pisano o tym, że szefom niektórych resortów wydano specjalne dźwiękoszczelne wykładane ołowiem pudełka, do których muszą wkładać telefony komórkowe przed przystąpieniem do bezpośrednich rozmów służbowych.

Brytyjskie służby bezpieczeństwa sądzą, że umiejętność posłużenia się telefonem komórkowym w charakterze mikrofonu, a następnie nadajnika mają Chiny, Rosja, Iran i Pakistan nawet, gdy telefon jest wyłączony (m.in. dzięki wirusowi komputerowemu zwanemu koniem trojańskim).

Szef resortu spraw zagranicznych William Hague przyznał ostatnio, że jego telefon komórkowy został specjalnie zmodyfikowany, by zmniejszyć ryzyko włamania się do niego przez obce służby wywiadowcze.

bErHSasd
bErHSasy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)