Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Afera szpiegowska USA-UE zaszkodziła sprawie układu o wolnym handlu"

0
Podziel się:

- Rozmiary szpiegostwa NSA są nie do zniesienia - twierdzi komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Karel de Gucht.

"Afera szpiegowska USA-UE zaszkodziła sprawie układu o wolnym handlu"
(World Economic Forum/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)

Komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Karel de Gucht (na zdjęciu) wyraził opinię, że ujawnione szpiegostwo elektroniczne amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) zaszkodziło sprawie układu o wolnym handlu między UE i USA.

_ - Afera NSA wywołała wiele nieufności. Zgadzam się z rozżalonymi Europejczykami: rozmiary szpiegostwa NSA są nie do zniesienia _ - powiedział de Gucht niemieckiemu dziennikowi _ Sueddeutsche Zeitung _. Jak zaznaczył, posłał pełnomocnikowi rządu USA do spraw handlu Mike'owi Fromanowi list z zapytaniem, czy prawdziwe są doniesienia, iż NSA szpiegowała również instytucje handlowe - ale odpowiedzi dotąd nie otrzymał.

Fakt rozległego penetrowania globalnej sieci telekomunikacyjnej przez NSA ujawnił jej były współpracownik Edward Snowden, który przekazał mediom szereg dokumentów na ten temat.

De Gucht wykluczył, by przyszły układ o wolnym handlu mógł zawierać jakiekolwiek odchylenia od unijnych standardów zdrowotnych i ekologicznych. _ - Tak często mówiłem, iż nie będzie żadnej szpikowanej hormonami wołowiny z USA, że powinno mi się wierzyć _ - zadeklarował dodając, iż twierdzenia jakoby miało być inaczej, są _ zupełnym kłamstwem _.

Czytaj więcej w Money.pl
"NSA radiowo szpieguje sto tys. komputerów" Z informacji, do jakich dotarł _ NYT _ wynika, że NSA wykorzystuje sekretną technologię, która umożliwia przechwytywanie informacji zamieszczonych i przechodzących przez monitorowane komputery.
Jak daleko mogą posunąć się służby? Przedstawiciele służb mówili w TK, że korzystanie z billingów i stosowanie kontroli operacyjnej jest niezbędne dla skutecznych działań.
Merkel inwigilowana przez USA? "300 raportów" Źródłem informacji jest Edward Snowden.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)