Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencje nie wierzą, że Grecji się uda?

0
Podziel się:

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządowych Grecji do Ca z Caa1.

Agencje nie wierzą, że Grecji się uda?
(MPD01605/CC/Flickr)
bFdFBPUB

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządowych Grecji do Ca z Caa1.

Agencja podała, że ponownie przeanalizuje profil ryzyka długu Grecji, gdy dokonana zostanie ujęta w planie pomocowym wymiana obligacji greckich na obligacje o dłuższym terminie wykupu.

Moody's podał, że nowy pakiet pomocy dla Grecji oznaczać będzie _ znaczące straty _ dla sektora prywatnego.

bFdFBPUD

Porozumienie osiągnięte w ubiegłym tygodniu zakłada, że całkowite _ oficjalne _ finansowanie nowego programu dla Grecji wyniesie ok. 109 mld euro. Ma się na to głównie złożyć wydłużenie do minimum 15, a maksimum 30 lat spłaty dotychczasowej pożyczki (w sumie 110 mld euro) oraz obniżenie jej odsetek do 3,5 proc.

Do pomocy publicznej dochodzi pomoc sektora prywatnego. Banki, fundusze i ubezpieczyciele posiadający greckie obligacje uzgodnili, że ich dobrowolny udział w pomocy dla Grecji wyniesie ok. 37 mld euro. W jednej z wersji projektów wniosków wymieniono trzy możliwości takiej pomocy: wymianę obligacji na długoterminowe, wydłużenie ich zapadalności lub skup z rynku wtórnego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t148468.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;nie;bedzie;musiala;sie;dokladac;do;ratowania;grecji,159,0,860063.html) Polska nie dołoży się do ratowania Grecji W nowym pakiecie pomocy nie zostanie użyty mechanizm gwarancji z unijnego budżetu, w którym mieliśmy uczestniczyć. Van Rompuy: _ Wybrano formę pożyczek dwustronnych _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;znowu;pomoze;grecji;warunek;to;reformy,7,0,859911.html) Unia znowu pomoże Grecji. Warunek to reformy Opracowany przez Radę Europejską program ma nie tylko ograniczyć grecki dług publiczny, ale także przywrócić wzrost gospodarczy w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobili;na;grecji;teraz;musza;za;to;zaplacic,237,0,859373.html) Zarobili na Grecji, teraz muszą za to zapłacić Niewypłacalność Grecji oznaczałaby dla brytyjskich instytucji finansowych rachunek na 366 mld funtów, co przekłada się na 24 proc. produktu krajowego brutto Zjednoczonego Królestwa i na 14 460 funtów na każde gospodarstwo domowe - ocenił ekonomista Danny Gabay w wypowiedzi dla telewizji Channel 4.
bFdFBPVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)