Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
albania
04.06.2014 20:43

Albania otrzyma status kandydata do UE?

KE odnotowała postępy poczynione przez Albanię w walce z korupcją i przestępczością zorganizowaną, a także w procesie budowy państwa prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

_ - Na podstawie naszych ustaleń potwierdzamy bez żadnych wątpliwości, bez warunków ani zastrzeżeń, rekomendację o przyznaniu Albanii przez kraje członkowskie statusu kandydata _ - powiedział dziennikarzom w Tiranie unijny komisarz ds. rozszerzenia Sztefan Fuele.

W opublikowanym dziś raporcie KE odnotowała postępy poczynione przez Albanię w walce z korupcją i przestępczością zorganizowaną, a także w procesie budowy państwa prawa.

Albania w 2009 roku wystąpiła o status kandydata do członkostwa w Unii. Dwukrotnie spotkała się z odmową, gdyż wiele krajów uznało jej postępy za niewystarczające, zwłaszcza w walce z korupcją i przestępczością zorganizowaną.

Po powiększeniu się UE z 15 państw do 28 w ciągu dekady proces rozszerzenia uległ spowolnieniu. W styczniu negocjacje w sprawie przystąpienia do UE rozpoczęła Serbia, ale w przypadku innych krajów aspirujących, takich jak Czarnogóra, Macedonia, Kosowo czy Bośnia i Hercegowina, perspektywy pozostają wysoce niepewne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ustawa o OZE: MG chce przyspieszyć? Do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłyną wniosek o ponowne rozpatrzenie projektu ustawy o OZE.
Co nowy skład europarlamentu oznacza dla Polski? W Parlamencie Europejskim powstanie wielka koalicja chadeków (EPP) z socjaldemokratami (S&D) - wskazują wstępne wyniki eurowyborów. A więc w Brukseli utrzyma się dotychczasowy kierunek polityki.
Rozwój miast: powstanie biała księga Komisja Spójności Terytorialnej (COTER) Komitetu Regionów (KR-u) na 22. posiedzeniu w Brukseli zajęła się zintegrowanym programem rozwoju miast i zrównoważoną polityką w nich.
Tagi: albania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz