Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel nie wróży sukcesu w negocjacjach w sprawie unijnego budżetu

0
Podziel się:

Niemcy chcą, żeby zacząć zwracać baczniejszą uwagę na wydawanie każdego euro.

Angela Merkel nie wróży sukcesu w negocjacjach w sprawie unijnego budżetu
(PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że osiągnięcie porozumienia w sprawie budżetu UE na lata 2014-20 może się okazać niemożliwe w tym tygodniu i będzie potrzebna kolejna runda negocjacji. Niemcy i Francja zapowiadają obronę swoich interesów._ _

_ - Ważne jest, żebyśmy osiągnęli rozwiązanie. Nie wiem, czy może to nastąpić teraz, dziś czy jutro. Niemcy chcą osiągnięcia tego celu, ale może się okazać, że będziemy potrzebowali kolejnego etapu _ - powiedziała kanclerz po przybyciu do Brukseli.

Merkel podkreśliła, że ważne jest lepsze wykorzystanie środków unijnych. _ - Każde (wydane) euro musi być naprawdę skuteczne _ - powiedziała. Jednocześnie zaznaczyła, że Niemcy będą w kwestii budżetu UE konstruktywne, ale też będą reprezentować swe własne interesy - odnotowuje agencja dpa.

Kanclerz dodała, że w czasach konsolidacji budżetowej w całej Europie trzeba także w kwestii budżetu UE dopilnować, by wydatki nie były za duże. Od wszystkich będzie to wymagało gotowości do kompromisu.

Francuski prezydent Francois Hollande powiedział po przybyciu do Brukseli: _ Będę bronił interesów Europy i Francji _. Zapewnił, że Francja wspólnie z Niemcami zaangażuje się w poszukiwanie kompromisu.

Agencja dpa podkreśla, że Hollande zamierza na brukselskim szczycie bronić unijnych dopłat rolnych. Francja jest ich największym beneficjentem. _ Chodzi o naszą zdolność do wyżywienia ludności _ - powiedział francuski prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk w "konfesjonale". Komu się spowiadał? Rozmowa trwała około 25 minut. Na spotkaniu polski premier nie był jednak sam.
Założył się, że ten szczyt UE będzie fiaskiem Spotkanie europejskich przywódców rozpoczyna się dziś wieczorem (20.00) w Brukseli.
Polska nie ma szans na szczycie w Brukseli. Zobacz, kto ucierpi Londyn żąda znacznych cięć. Według ekspertów, szanse na pozytywne wyniki negocjacji w sprawie budżetu UE są...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)