Notowania

unia
01.07.2011 12:49

Austrii też nie podoba się unijny budżet

Austriacka minister finansów Maria Fekter skrytykowała zaproponowany przez Komisję Europejską projekt. Jest zbyt drogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Heinz Tesarek/World Economic Forum/CC/Flickr)

Austriacka minister finansów Maria Fekter skrytykowała zaproponowany przez Komisję Europejską projekt budżetu UE na lata 2014-2020, oceniając, że jest _ zbyt drogi _. Wiedeń dołączył w krytyce m.in. do Londynu i Berlina.

W rozmowie z austriackim dziennikiem _ Kurier _ Fekter oświadczyła, że obecnie _ wszystkie kraje powinny zredukować wydatki _. _ Komisja Europejska również powinna poczynić oszczędności. Tego od niej oczekujemy _ - wskazała austriacka minister.

Wcześniej projekt KE skrytykowały m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Szwecja.

Jak wynika z propozycji przyjętej w środę przez KE, nowy 7-letni budżet UE ma wynieść 972,2 mld euro, co oznacza zwiększenie jego wysokości o 5 proc. w porównaniu z poprzednim okresem. KE chce utrzymać na porównywalnym do obecnego poziomie fundusze na politykę rolną i spójności, ale zmienić je tak, by odblokować środki na inne polityki UE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t124560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/berlin;krytykuje;projekt;budzetu;ue,235,0,863467.html) Berlin krytykuje projekt budżetu UE Guido Westerwelle oświadczył, że Niemcy nie są gotowe zaakceptować wysokości wydatków i nowego podatku europejskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/80;miliardow;z;polityki;spojnosci;dla;polski,144,0,863120.html) 80 miliardów z polityki spójności dla Polski Komisja Europejska proponuje nieznaczne zwiększenie budżetu Unii po 2013 roku.
Tagi: unia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz