Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Autostraday w Niemczech. Rozbiorą ostatni odcinek zbudowany za Hitlera

0
Podziel się:

Chodzi o czterokilometrowy odcinek autostrady A11, prowadzącej z Berlina do Szczecina. Droga powstała w 1936 r. w ramach wielkiego programu budowy autostrad, podjętego przez władze hitlerowskie.

Autostraday w Niemczech. Rozbiorą ostatni odcinek zbudowany za Hitlera
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Niemcy planują rozebrać ostatni zachowany odcinek autostrady, zbudowany w czasach Trzeciej Rzeszy.

To czterokilometrowy odcinek autostrady A11, prowadzącej z Berlina do Szczecina. Droga powstała w roku 1936 w ramach wielkiego programu budowy autostrad, podjętego przez władze hitlerowskie. Mimo remontów, odcinek autostrady zachował nawierzchnię z lat 30., zbudowaną z 25-metrowych płyt betonowych. Są one jednak pełne dziur, na które skarżą się kierowcy.

Część okolicznych mieszkańców zwraca uwagę, że droga ma znaczenie historyczne. Nie wiadomo jednak, czy znajdą się pieniądze na jej renowację. Remontu potrzebuje też pięć mostów, wzniesionych na autostradzie A11 w latach 30.

Czytaj więcej w Money.pl
Bankructwo autostrady. Będą następne Właściciel autostrady, firma Henarsa, negocjowała odroczenie spłaty długu, ale nie dostał zgody banków.
Strażnicy z Auschwitz staną przed sądem? Podejrzanym zarzuca się pomoc w morderstwach popełnionych w czasie wojny na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Hitler ponaglał Stalina do ataku na Polskę Dziś mijają 74 lata od agresji Związku Radzieckiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)