Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Banki zamykają filie. Tak redukują koszty

0
Podziel się:

W ubiegłym roku w Unii Europejskiej zamknięto 5,5 tysiąca filii banków, czyli 2,5 procent łącznej ich liczby.

Banki zamykają filie. Tak redukują koszty
(Stuart Chalmers/CC/Flickr)

Oznacza to, że placówek takich jest tam obecnie o 20 tysięcy mniej niż przed kryzysem finansowym 2008 roku.

Jak wynika z informacji Reutersa, który powołał się przy tym na dane Europejskiego Banku Centralnego, w 2011 roku likwidacji uległo 7,2 tys. placówek bankowych. Jest to efekt dążenia banków do redukcji kosztów i poprawy rentowności, a także coraz szerszego korzystania przez klientów z telefonicznych i internetowych usług bankowych.

Jak głoszą dane EBC, w ciągu czterech lat do końca 2012 roku w państwach UE zamknięto 8 proc. placówek bankowych, a pozostało ich tam łącznie 218 687 - czyli po jednej na 2300 mieszkańców.

Jednak w przeciwieństwie do ogólnounijnego trendu w niektórych państwach wschodnioeuropejskich liczba filii banków w ubiegłym roku wzrosła - w tym w Polsce o 4 proc., w Republice Czeskiej o 2,3 proc. i na Litwie o 1,8 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Z hiszpańską gospodarką wciąż źle, ale... Banco de Espania oceniając stan hiszpańskiej gospodarki twierdzi, że mimo iż dane nie są jeszcze optymistyczne, świadczą o jej poprawie.
Polska stawia Europie swoje warunki Polska chce równych praw przy decydowaniu o upadłości banków w Unii Europejskiej. Poinformował o tym w Brukseli premier Donald Tusk.
Ta agencja będzie likwidować upadające banki W razie likwidacji banku decyzje są podejmowane _ między zamknięciem giełdy w piątek a otwarciem w poniedziałek. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)