Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barroso oferuje pomoc humanitarną Unii Europejskiej dla Birmy

0
Podziel się:

Barroso oświadczył po spotkaniu z prezydentem i szefem rządu Birmy Thein Seinem, że Unia Europejska jest gotowa udzielić pomocy humanitarnej ludności obszarów objętych walkami.

Barroso oferuje pomoc humanitarną Unii Europejskiej dla Birmy
(ec.europa.eu)

Przebywający z wizytą w Birmie (Myanmarze) przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zaoferował wczoraj pomoc humanitarną UE dla tego kraju i zaapelował o położenie kresu walkom między buddystami i muzułmanami.

Barroso oświadczył po spotkaniu z prezydentem i szefem rządu Birmy Thein Seinem, że Unia Europejska jest gotowa udzielić pomocy humanitarnej ludności obszarów objętych walkami w wysokości 4 mln euro. Dodał, że warunkiem udzielenia takiej pomocy jest umożliwienie dotarcia z pomocą do poszkodowanych.

Starcia między muzułmanami i buddystami wybuchły w czerwcu i koncentrują się w stanie Rakhine położonym na zachodzie Birmy. Od tego czasu ponad 110 tys. osób zostało już zmuszonych do ucieczki.

W październiku starcia, po okresie pewnego uspokojenia, wybuchły z nową siłą i zmusiły do opuszczenia swoich domów przez dalsze 30 tys. osób. Wiele osób poniosło śmierć a ich domy spalono. Większość uchodźców należy do mniejszości muzułmańskiej Rohingyas, która - według ONZ - należy do najbardziej prześladowanych społeczności na świecie.

_ - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tymi wydarzeniami i wyrażamy nadzieję, że władze przyczynią się do ich powstrzymania _ - stwierdził Barroso w opublikowanym oświadczeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Muzułmanie uciekają przed śmiercią i pogromem W birmańskim stanie Arakan od tygodni trwają pogromy o podłożu etniczno-religijnym.
Produkują opium na potęgę. Bo się opłaca Z przedstawionego wczoraj raportu wynika, że powierzchnia ziem pod uprawę maku lekarskiego, z którego pozyskiwane jest opium, wzrosła o 17 procent.
Tam muzułmanie uciekają przed buddystami Tysiące osób ucieka przed kolejną falą przemocy między społecznością buddyjską a muzułmańską na zachodzie Birmy, udając się do już przepełnionych obozów w stolicy stanu Arakan, Sittwe.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)