Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Hiszpanii. Caritas jest znacznie skuteczniejszy od biur pracy

0
Podziel się:

Od początku kryzysu, czyli od 2008 roku, Caritas otworzył w Hiszpanii 40 firm przysposobienia zawodowego.

Bezrobocie w Hiszpanii. Caritas jest znacznie skuteczniejszy od biur pracy
(Jacek Bereźnicki)

Hiszpański Caritas jest skuteczniejszy od biur pośrednictwa pracy. O pomoc w znalezieniu zatrudnienia do katolickiej organizacji charytatywnej zwraca się rocznie średnio 75 tysięcy osób. Co piąta znajduje pracę. W państwowych biurach - średnio co czterdziesta.

Od początku kryzysu, czyli od 2008 roku, Caritas otworzył w Hiszpanii 40 firm przysposobienia zawodowego. Pomaga w nich bezrobotnym, ale też byłym więźniom, maltretowanym kobietom, mniejszościom etnicznym i byłym narkomanom.

- Miałem trudne dzieciństwo. Moi rodzice brali narkotyki, ja też zacząłem brać. Teraz już tego nie robię. Jestem ogrodnikiem w domu spokojnej starości - opowiada 30-letni Juan, któremu Caritas znalazł pracę.

Aby uzyskać pomoc, szukający zatrudnienia muszą podpisać tak zwaną umowę społeczną. W zależności od sytuacji, zobowiązują się w niej do posyłania dzieci do szkoły albo do zerwania z nałogiem. Ma im to uświadomić, że utrzymanie pracy będzie zależało nie tylko od wydajności, ale też od dotrzymania zawartych w umowie zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)