Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w niemczech
31.05.2012 10:32

Bezrobocie w Niemczech najniższe od dwóch dekad

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,8 proc. Liczba osób poszukujących pracy nie zmieniła się, po uwzględnieniu czynników sezonowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fatihhoca/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w Niemczech w maju 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,7 proc. wobec 6,8 proc. w kwietniu - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. To najniższy jej poziom od 2 dekad.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,8 proc. Liczba osób poszukujących pracy nie zmieniła się, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po wzroście poprzednio o 18 tys., po korekcie. Analitycy spodziewali się w maju spadku liczby osób poszukujących pracy o 7 tys.

Liczba osób bezrobotnych wyniosła w maju, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,87 mln wobec również 2,87 mln poprzednio. Natomiast bez uwzględniania czynników sezonowych było to 2,86 mln wobec 2,96 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,7 proc. wobec 7,0 proc. w kwietniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomogą młodym znaleźć pracę. Za 4 mln euro Komisja Europejska ogłosiła start programu pilotażowego, który ma pomóc młodym bezrobotnym w znalezieniu pracy w jednym z krajów UE.
Rekordowe bezrobocie. A presja coraz większa Kilka dni temu hiszpański tygodnik napisał, że UE szykuje własny Plan Marshalla w wysokości 200 mld euro. Ale pogłoski zostały zdementowane. Plan jest inny?
Ograniczają deficyt, bezrobocie ma też spaść Irlandia chce obniżyć deficyt do poziomu poniżej 3 proc. PKB w 2015 r., a bezrobocia do poziomu poniżej 10 procent.
Tagi: bezrobocie w niemczech, czynniki sezonowe, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz