Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w eurolandzie
01.03.2012 13:13

Bezrobocie w strefie euro. Padł rekord

Bez pracy jest obecnie 16,9 miliona obywateli strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nantucketphotoart/Dreamstime)

*W styczniu stopa bezrobocia w strefie euro wzrosła do 10,7 procent. W grudniu wynosiła około 10,6 procent. Z danych Eurostatu wynika, że bez pracy jest obecnie 16,9 miliona obywateli strefy euro. *

We Włoszech stopa bezrobocia wzrosła w styczniu do 9,2 procent. W Hiszpanii wynosi ona 23,3 procent i w ciągu miesiąca wzrosła o dwa punkty procentowe. Najniższy poziom bezrobocia jest w Austrii - 4 procent.

Czytaj więcej na temat pracy w Europie w Money.pl
Nowe dane o bezrobociu w eurolandzie Stopa bezrobocia w strefie euro w kwietniu 2011 po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 9,9 proc., wobec również 9,9 proc. w marcu - poinformował we wtorek w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.
Nieco lepiej z pracą w Eurolandzie Stopa bezrobocia w strefie euro w lutym 2011 po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 9,9 proc.
Najnowsze dane z polskiego rynku pracy W strefie euro bezrobocie jest najwyższe od niemal 14 lat. Zobacz, gdzie o zatrudnienie jest najciężej.
Tagi: bezrobocie w eurolandzie, bezrobocie, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz