Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Unii. Jose Manuel Barroso nawołuje do zmian

0
Podziel się:

Teraz konieczne są działania na rzecz wzrostu, co można osiągnąć, realizując reformy strukturalne.

Bezrobocie w Unii. Jose Manuel Barroso nawołuje do zmian
(AP/Fotolink/East News)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział w Rzymie, że potrzebny jest nowy unijny konsensus w sprawie walki z bezrobociem wśród młodzieży, a nie tylko - jak dodał - _ długie dyskusje na temat programu oszczędności _.

Po spotkaniu z premierem Włoch Enrico Lettą Barroso oświadczył, że do walki z bezrobociem konieczne jest zarówno zaangażowanie środków finansowych poszczególnych krajów, jak i europejskich funduszy strukturalnych.

Tematem rozmowy szefa KE z Lettą był też rzymski szczyt ministrów pracy i finansów Włoch, Francji, Niemiec i Hiszpanii na temat bezrobocia, zakończony wnioskiem, że nie ma już więcej czasu i trzeba pilnie przystąpić do działania.

Włoski premier powiedział Barroso, że narada ta świadczy o woli europejskich rządów, by zajmować się nie tylko rachunkami, ale także ludźmi. - _ Często ministrowie finansów są bardziej zainteresowani liczbami, ale dla nas ważniejsi są ludzie _ - podkreślił Enrico Letta.

Jose Manuel Barroso z uznaniem wypowiedział się o _ ogromnym wysiłku _ podjętym przez Włochy, by odzyskać zaufanie inwestorów. Ale teraz - dodał - konieczne są działania na rzecz wzrostu, co można osiągnąć, realizując reformy strukturalne.

Premier Letta, stojący na czele rządu centrolewicy i centroprawicy, zapewnił, że jego kraj chce utrzymać 3-procentowy deficyt budżetowy i nie zamierza powiększać zadłużenia. - _ Kierując się zasadami oszczędności, będziemy realizować politykę gospodarczą, społeczną i fiskalną _ - zadeklarował centrolewicowy premier.

Czytaj więcej w Money.pl
900 bezrobotnych ma szanse na wsparcie Około 900 bezrobotnych z województwa podlaskiego ma szanse na staże, praktyki.
Wiedzą, jak wygrać z bezrobociem? Jednym z głównych tematów rozmów była konieczność rozwiązania coraz poważniejszego problemu bezrobocia wśród młodzieży.
Dane z rynku pracy zaskoczyły analityków Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 334 tys.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)